środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Policjanci ze Słupska zlikwidowali dziuplę samochodową

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. W wyniku policyjnej realizacji śledczy odzyskali skradzionego w lipcu VW Golfa. Sprawne działania śledczych doprowadziły także do  zlikwidowania tzw. „dziupli”, w której znaleziono dwa skradzione wcześniej i już rozmontowane samochody tej samej marki. Do sprawy zatrzymano łącznie 11 osób w tym dwie kobiety. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży, paserstwa oraz pomocnictwa w trwającym procederze. Wobec trójki zatrzymanych sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku od dwóch miesięcy zajmowali się sprawami kradzieży aut, do których dochodziło na terenie Słupska. Sprawcy w tym czasie ukradli 10 pojazdów i głównie były to marki niemieckie. Wartość każdego z nich wynosiła średnio około 20-30 tys. złotych. Jak ustalili śledczy, samochody po kradzieży natychmiast były demontowane, a części najprawdopodobniej trafiały do pasera. Żmudna praca policjantów doprowadziła do odzyskania jednego ze skradzionych w czerwcu samochodów.

Fot. KWP
Fot. KWP

VW golf odnaleziony został w jednym z lasów pod Słupskiem. Tam został przez złodziei ukryty i czekał na demontaż części. Trop prowadził w stronę jednej z pobliskich miejscowości gdzie jak ustalili śledczy miała znajdować się tzw. „dziupla”. Gdy policjanci wkroczyli na posesję przestępcy demontowali VW Golfa i VW Tourana. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie numerów vin potwierdziły się przypuszczenia, iż są to skradzione kilka dni wcześniej ze Słupska pojazdy. W związku ze sprawą kryminalni zatrzymali 6 znajdujących się tam osób. W dziupli podczas przeszukania zabezpieczono min. elektroniczne urządzenia do pokonywania zabezpieczeń pojazdów, oraz szereg kradzionych elementów samochodów. Jak ponadto ustalili śledczy, sprawcy chcąc ukryć niepotrzebne już im elementy karoserii oraz chcąc zatrzeć ślady swojej działalności, miedzy innymi topili je w pobliskiej rzece. Dalsze działania policjantów w tej sprawie doprowadziły do kolejnych zatrzymań. Łącznie w rękach policjantów jest 11 osób w tym dwie kobiety, wszyscy w wieku 18 – 35 lat.

Fot. KWP
Fot. KWP

Wśród zatrzymanych jest również paser. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Na jego posesji gdzie prowadził działalność gospodarczą policjanci zabezpieczyli liczne elementy karoserii mogących pochodzić  z przestępstwa. Aktualnie trwa ich weryfikacja. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu. Zatrzymanym, za czyny, o które są podejrzani, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Policjanci zastrzegają, że sprawa kradzieży nadal jest wyjaśniana i ma  charakter rozwojowy, dlatego niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Travel in Style – magia Rolls-Royce’a!

W 1906 roku narodził się symbol luksusu motoryzacyjnego, który do dzisiaj utrzymuje się na szczycie. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *