czwartek , 17 czerwca 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę z sądowym zakazem jazdy

Fot. KWP
Fot. KWP

Szybka reakcja i spostrzegawczość policjanta ruchu drogowego, który był poza służbą, zakończyła niebezpieczną podróż pijanego kierowcy na gdańskiej obwodnicy. 40-letni kierowca Audi, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię, a następnie dachował, miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Ponadto na mężczyźnie ciążył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za niestosowanie się do zakazu sądowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 11.20 policjant wydziału ruchu drogowego z gdańskiej komendy, który był poza służbą, jadąc Obwodnicą Trójmiasta w kierunku Gdyni, na wysokości łącznika z Al. Armii Krajowej, zauważył kierowcę Audi, który stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w latarnię uliczną, a następnie dachował.

Funkcjonariusz natychmiast zareagował. Widząc całą sytuację, zatrzymał swój pojazd i podbiegł do kierowcy Audi, który wydostał się ze swojego samochodu.

Kiedy mężczyzna dowiedział się, że pomocy przedmedycznej chce mu udzielić osoba, która na co dzień pracuje jako policjant, zaczął zachowywać się nerwowo i uciekać. Po chwili funkcjonariusz drogówki wspólnie z dwoma innymi osobami ujęli kierowcę Audi, od którego wyraźnie było czuć alkohol.

Fot. KWP
Fot. KWP

Funkcjonariusz o całej sytuacji powiadomił oficera dyżurnego, a ten wysłał na miejsce patrol drogówki. W tym czasie policjant, który był poza służbą, udzielił pomocy przedmedycznej kierowcy Audi.

Patrol drogówki sprawdził stan trzeźwości zatrzymanego 40-latka z Gdyni, który kierował Audi. Okazało się, że był on pod wpływem alkoholu, miał 1,4 promila. Dodatkowo na mężczyźnie ciążył aktywny zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Samochód nietrzeźwego kierowcy został odholowany na strzeżony parking, a 40-letni kierowca po zbadaniu przez lekarza trafił do policyjnego aresztu.

Za niestosowanie się do zakazu sądowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Trwa sezon motocyklowy. Policja apeluje o ostrożność kierowców jednośladów

Im cieplej, tym więcej na drogach jednośladów. Bez wątpienia pogoda sprzyja kierowcom tych pojazdów. Jednak …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *