Slider
Slider
Fot. WKP

Policyjna akcja „Prędkość” 27-29 lipca na pomorskich drogach

W dniach 27-29 lipca br. pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość’. Funkcjonariusze będą egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości przy pomocy pojazdów oznakowanych, jak i nieoznakowanych z wideorejestratorami.

Wzmożone kontrole prowadzone będą na terenie całego naszego województwa. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość.

Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Patrole policyjne mogą prowadzić pomiar prędkości w sposób kaskadowy, co oznacza, że po minięciu policyjnego radiowozu należy spodziewać się następnej kontroli prędkości.

Źródło: WRD KWP Gdańsk

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Wzór samochodu budżetowego – Dacia Logan nowej generacji debiutuje w Dacia Zdunek

Dacia Logan to samochodowy odpowiednik prostego przedmiotu w stylu młotka. Oferuje wszystkie podstawowe cechy samochodu, …

2 komentarze

  1. Trzeba koniecznie pamiętać o yanosiku!

  2. takze tego….dawajcie znac w yanosik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *