Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow

Policyjna akcja „Prędkość – tempo 30” – w ten weekend w Gdyni

W najbliższy weekend policjanci z gdyńskiego ruchu drogowego przeprowadzoną działania „Prędkość – tempo 30”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na ulicach ścisłego centrum Gdyni spowodowanego nieprzestrzeganiem ograniczeń prędkości.

W sobotę i niedzielę przez policjantów z gdyńskiej drogówki przeprowadzone zostaną działania „Prędkość – tempo 30” ”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na ulicach ścisłego centrum Gdyni spowodowanego nieprzestrzeganiem ograniczenia prędkości. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość. Funkcjonariusze podczas działań wykorzystywać będą mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory. Należy spodziewać się pomiaru prędkości na ulicach centrum miasta, gdzie obowiązuje strefa ograniczenia prędkości do 30 km/h, głównie na ul. Świętojańskiej. Działania tego typu będą realizowane systematycznie przez gdyńskich funkcjonariuszy.

Przypominamy. Jazda z nadmierną prędkością powoduje, że zadania stojące przed kierowcą stają się trudniejsze. Kierowca ma mniej czasu na prawidłową ocenę sytuacji, droga zatrzymania wydłuża się, na pojazd działają większe siły, mogące spowodować utratę kontroli. Jazda z nadmierną prędkością zwiększa ryzyko śmierci oraz ciężkich obrażeń. Zwiększenie prędkości powoduje wzrost energii kinetycznej, która jest uwalniana podczas zderzenia.

Źródło: KMP Gdynia (komunikat policyjny) 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowy pokaz nowej Toyoty Yaris Cross w Toyota Walder Rumia

Do Trójmiasta, przedpremierowo, zawitał najnowszy model z gamy Toyoty: Yaris Cross. Nieduży SUV z segmentu …

2 komentarze

  1. Kasy w budżecie brakuje najlepiej ograbić kierowców!
    Gdynia najbardziej nieprzyjazne miasto dla ludzi!!
    Jeszcze trochę i zaczną płakać jak nie będzie wpływów z podatków Już w tej chwili nie ma gdzie zaparkować wszędzie zakazy albo złodziejskie parkomaty grabiące na potęgę! Głupie władze miasta sprawiają że ludzie zamiast przyjechać do miasta do sklepów jadą do galerii gdzie nikt ich nie okrada za chwilę parkowania!
    A teraz jeszcze tempo 30 na drogach! Takie znaki to się stawia na osiedlach a nie na drogach przelotowych!!
    Wszędzie buspasy kosztem ulicy i ścieżki rowerowe ktoś oszalał w tym mieście!!

  2. Polecam goraco uwadze Policji motocyklistow i rowerzystow.Jazda po ciaglych liniach,wyprzedzanie przed przejsciami i szybkosc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *