sobota , Grudzień 14 2019
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Policyjna grupa „Speed” działa i zatrzymuje kolejne prawa jazdy

Policyjna grupa „Speed” działa i zatrzymuje kolejne prawa jazdy

Funkcjonariusze ruchu drogowego z gdańskiej komendy miejskiej, działając w ramach grupy ,,Speed’’, podczas ostatnich działań zatrzymali kierowcę Tesli, który kierował po narkotykach. Ogółem, podczas jednego dnia swoich działań zatrzymali 8 praw jazdy i nałożyli 10 mandatów.

Policjanci z gdańskiej drogówki pod koniec minionego tygodnia  przeprowadzili kontrole samochodów w ramach działań grupy Speed. Funkcjonariusze prowadzili działania na al. Grunwaldzkiej i tuż przed godz. 23.00 zauważyli Teslę, której kierowca nie zachowywał toru jazdy oraz gwałtownie zmieniał pasy ruchu. Funkcjonariusze zatrzymali samochód i podczas kontroli użyli narkotestu, który wykazał w organizmie kierowcy Tesli kokainę. 42-letni mieszkaniec Chojnic został zatrzymany i trafił do  policyjnego aresztu. Mężczyźnie, za kierowanie po użyciu środków odurzających grożą dwa lata więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna. Odpowie także za wykroczenia drogowe.

Fot. KWP

Podczas pracy grupy Speed, policjanci tego dnia zatrzymali 8 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz nałożyli 10 mandatów karnych za wykroczenia drogowe. Funkcjonariusze działający w grupie Speed wykonują przede wszystkim zadania, które mają na celu eliminowanie z drogi kierowców nie stosujących się do ograniczeń prędkości.

Kierowanie samochodem po użyciu środków odurzających jest zagrożone karą więzienia do 2 lat, utratą prawa jazdy oraz wysoką grzywną.

Źródło: KWP (komunikat policyjny)

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Nowe radiowozy dla gdańskich policjantów

Gdańscy policjanci dostali dzisiaj siedem nowych radiowozów. Pięć pojazdów służbowych zostało pozyskane dzięki wparciu gdańskiego ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *