poniedziałek , 26 lipca 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Policja

Policyjna pomoc zwierzętom w potrzebie na pomorskich drogach

Drogi ułatwiają nam codzienne przemieszczenie, ale dla zwierząt stanowią pułapkę i często śmiertelne zagrożenie. Pomorscy policjanci niejednokrotnie pomagali i ratowali je z opresji przy i na drogach naszego województwa. 

Wczoraj w godzinach porannych dyżurny policji dostał zgłoszenie o potrąceniu samicy łosia na trasie S-7 w miejscowości Nowy Dwór Gdański. Jak się okazało, samica łosia wbiegła wraz ze swoim młodym prosto pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Na skutek zdarzenia samica zginęła, a przerażony młody łoś biegał po trasie S-7, powodując przy tym ogromne zagrożenie dla siebie oraz kierujących.

Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole policji, straży pożarnej, służby drogowej, pracownik leśnictwa oraz lekarz weterynarii. Sytuacja była bardzo dynamiczna, zwierzę biegało nieświadome, że może zaraz dojść do kolejnej tragedii. Przestraszony młody łoś miał już około jednego roku, ważącym prawie 150 kg.

Fot. Policja

Policjanci zabezpieczali trasę -S7, ale zwierzę w pewnym momencie z impetem wbiegło na płot, uszkadzając go i wydostając się w pobliże stacji benzynowej. Łoś biegał bez opamiętania, przez blisko trzy godziny najczęściej wracając do płotu przy trasie S-7 – relacjonują policjanci. Próby chwilowego uśpienia go przez weterynarza nie przyniosły skutku, w związku z tym policjanci, mając pod kontrolą zwierzę, ukierunkowali je tak, aby wybiegło z okolicy drogi ekspresowej. Działania te okazały się skuteczne i bezpiecznie udało się je przeprowadzić.

Zwierzę samodzielnie oddaliło się w bezpieczne dla siebie i innych miejsce. Około roczny łoś jest już gotowy, aby przeżyć bez matki, dlatego szybko odnajdzie się samotnie w swoim środowisku – ocenili funkcjonariusze.

Fot. Policja

Z kolei policjanci z gdyńskiej drogówki uratowali ptaka, który leżał na drodze, wycieńczony przez słońce. Mundurowi po raz kolejny udowodnili, że w codziennej służbie nie tylko reagują na popełniane wykroczenia, ale również pomagają ludziom i zwierzętom. Stróże prawa zabrali go do radiowozu, a następnie przewieźli do lecznicy, gdzie trafił pod fachową opiekę lekarzy weterynarii. Dzięki podjętym działaniom zwierzęciem zajęli się specjaliści.

Źródło: Policja 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowy pokaz nowego, elektrycznego Mercedesa EQS z Mercedes-Benz Witman

Mercedes mocno stawia na swoją submarkę EQ i sukcesywnie rozszerza jej ofertę. Na szczycie gamy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *