niedziela , 24 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Policyjne działania na przejazdach kolejowo-drogowych

Fot. KWP
Fot. KWP

Gdańscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania kontrolne mające na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowych. Policjanci pełnili nadzór nad zachowaniami uczestników dróg w obrębie przejazdów, a także skontrolowali infrastrukturę drogową na przejazdach kolejowych.

Gdańscy policjanci prowadzili działania, których celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego na przejazdach kolejowych. Pomimo że wypadki na przejazdach kolejowych w ogólnej statystyce wypadków drogowych nie stanowią dominującej pozycji, to jednak z uwagi na okoliczności, w jakich do nich dochodzi, a przede wszystkim z uwagi na to, że charakteryzują się tragicznymi skutkami, bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych pozostaje pod nadzorem policji oraz innych właściwych służb.

Podczas działań gdańscy funkcjonariusze ruchu drogowego pełnili nadzór między innymi na przejazdach przy ul. Sandomierskiej, Kontenerowej, Ku Ujściu, Sitowie, Dworcowej i Niegowskiej. W trakcie akcji policjanci w sposób szczególny zwracali uwagę na te wykroczenia, które są głównymi przyczynami wypadków tj. wyprzedzanie na przejazdach kolejowych lub bezpośrednio przed nimi, niezatrzymanie pojazdu przed przejazdem kolejowym wynikające ze znaku „STOP”, omijanie pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd kolejowy, wjazd na przejazd przy zamkniętych rogatkach oraz przechodzenie przez tory w miejscach do tego niewyznaczonych. Takie zachowania nie tylko są surowo zabronione, ale przede wszystkim narażają na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

W ramach uzupełnienia pełnionego nadzoru funkcjonariusze przeprowadzili również kontrole infrastruktury drogowej na przejazdach kolejowych. Na skutek tych kontroli w przypadku przejazdu na ul. Wielopole, zwrócono się z wnioskiem do zarządcy drogi o podjęcie działań zmierzających do poprawy widoczności w obrębie tego przejazdu.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Zaproszenie] Rajd Halloween 2021

Ulice Trójmiasta znów opanują zjawy i duchy w swoich mrocznych pojazdach. Warunkiem startu w tegorocznym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *