niedziela , 11 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. KWP

Policyjne działania „prędkość”: 15 – 17 grudnia

Od soboty do poniedziałku pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Duże natężenie ruchu oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne powodują, że kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas jazdy. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci zwrócą także uwagę na sposób przewożenia dzieci oraz korzystanie z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa.

Między 15 a 17 grudnia, na terenie województwa pomorskiego spotkamy większą niż zazwyczaj liczbę pojazdów policyjnych. Mundurowi przeprowadzą działania, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.

Każdy kierujący zostanie przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zwrócą także uwagę na sposób przewożenia dzieci oraz korzystanie z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa.

Jesień jest okresem trudnym dla kierowców oraz pieszych.  Krótszy dzień, częste opady deszczu oraz śniegu, zalegająca na nawierzchni wilgoć, niskie temperatury nie sprzyjają bezpiecznej podróży.

Poruszając się z dozwoloną prędkością w sposób znaczny minimalizujemy prawdopodobieństwo zaistnienia zdarzenia drogowego. Do działań zostaną skierowane patrole w pojazdach oznakowanych oraz nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestrator.

Źródło: KWP Gdańsk

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Policjant pomógł zagubionemu danielowi na trójmiejskiej obwodnicy

Policjant ruchu drogowego z Gdańska podjął dzisiaj nietypową interwencję. Funkcjonariusz na gdańskim odcinku obwodnicy zajął …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *