niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Policyjne działania SMOG – podsumowanie

Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Smog”.  Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. Funkcjonariusze skontrolowali 103 pojazdy. Zatrzymano 20 dowodów rejestracyjnych, w tym 6 za nadmierną emisję spalin.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z gdańskiej komendy przeprowadzili działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów. Funkcjonariusze przy pomocy dymomierza i analizatora spalin sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Fot. KWP
Fot. KWP

Policjanci skontrolowali 103 pojazdy. Okazało się, że 20 z nich było niesprawnych technicznie. Za popełnione wykroczenie kierowcy zostali ukarani mandatem karnym, zostały zatrzymane dowody rejestracyjne pojazdów, a auta nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy.

Wśród ukaranych mandatami był m.in. kierowca forda transita, który miał uszkodzony mechanizm otwierania szyb, wspomagany wsadzonym za okno kawałkiem drewna. W jego samochodzie nie działał też mechanizm zwijania pasów bezpieczeństwa, który był przytrzymywany przez kawałek drutu. Jeszcze inny kierujący zamiast szyby w aucie miał włożony kawałek blachy.

Prowadzone wczoraj działania miały również charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych,  ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Asfalt LOTOSU redukujący smog ma trafić na drogę w pow. ostródzkim

LOTOS Asfalt i Samorząd Powiatu Ostródzkiego chcą zbudować doświadczalny odcinek drogi z asfaltem redukującym smog. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *