poniedziałek , 1 czerwca 2020
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Policyjne działania „Smog” – w czwartek w Sopocie
Fot. KWP (archiwum)

Policyjne działania „Smog” – w czwartek w Sopocie

Jutro sopoccy policjanci ruchu drogowego prowadzić będą na ulicach miasta działania pod nazwą „Smog”. Ogólnokrajowa akcja ukierunkowana jest na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. W tym celu funkcjonariusze będą korzystać z otrzymanego kilka dni temu analizatora spalin.

12 grudnia 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą kolejne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”. Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Zobacz więcej: Nowy sprzęt pomiarowy sopockich policjantów 

Funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na poruszające się pojazdy, których nadmierne zadymienie i hałas wskazuje na uszkodzenie układu wydechowego lub nieprawidłowe działanie silnika. W tym celu policjanci będą korzystać z otrzymanego kilka dni temu urządzenia kontrolno-pomiarowego w postaci analizatora spalin. Przypominamy, że w przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, iż pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny i zabronić dalszej jazdy niesprawnym pojazdem.

W trakcie działań policjanci będą również reagowali na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione przez uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP Sopot (komunikat policyjny)

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Efekt weekendowych działań gdyńskiej drogówki i zapowiedź kolejnych

W miniony weekend funkcjonariusze gdyńskiej drogówki przeprowadzili działania kontrolno-profilaktyczne. Akcja była związana z utrzymaniem bezpieczeństwa ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *