wtorek , 26 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP (archiwum)

Policyjne działania „smog” w Gdańsku

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Gdańska prowadzili działania „Smog ”. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. Funkcjonariusze skontrolowali 156 pojazdów, zatrzymali 25 dowodów rejestracyjnych, w tym 1 za nadmierną emisje spalin.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z gdańskiej komendy prowadzili działania ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów. Funkcjonariusze za pomocą dymomierza i analizatora spalin sprawdzali też, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Policjanci skontrolowali 156 pojazdów, z czego 25 było niesprawnych. Za popełnione wykroczenie kierowcy zostali ukarani mandatem, został zatrzymany też jeden dowód rejestracyjny oraz pojazd, który nie został dopuszczony do dalszej jazdy.

Fot. KWP
Fot. KWP

Wśród ukaranych mandatami był m. in. 23-letni kierowca Skody, który wczoraj dwa razy został zatrzymany do kontroli przez tych samych policjantów. Pierwsze spotkanie 23-latka z funkcjonariuszami miało miejsce o godzinie 06:50 na ul. Jaśminowy Stok.  Policjanci zwrócili wtedy uwagę na stan techniczny jego samochodu, który jak się okazało miał niesprawny hamulec i sygnał dźwiękowy oraz wyciekał z niego olej. Mieszkaniec powiatu kartuskiego za kierowanie samochodem niesprawnym technicznym został ukarany mandatem karnym. Funkcjonariusze zatrzymali też dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali mężczyźnie dalszej jazdy.

40 minut później na ul. Kartuskiej policjanci ponownie zauważyli kierującego niesprawną Skodą, który nie dostosował się do poleceń policjantów i wsiadł za kółko niedopuszczonego do ruchu pojazdu. Drugie spotkanie 23-latka z policjantami zakończyło się dla niego kolejnym mandatem, tym razem w wysokości 500 zł.

Kilka godzin później na ul. Bulońskiej policjanci drogówki po przeprowadzonej kontroli, zakazali dalszej jazdy kierującemu MAN’em i zatrzymali dowód rejestracyjny tego pojazdu. Kontrola wykazała, że auto ma niesprawne hamulce, a ładunek nim przewożony nie jest prawidłowo zabezpieczony.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Travel in Style – magia Rolls-Royce’a!

W 1906 roku narodził się symbol luksusu motoryzacyjnego, który do dzisiaj utrzymuje się na szczycie. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *