piątek , 12 sierpnia 2022
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Policyjne działania „trzeźwa noc” w Gdyni

Trzech kierowców straciło prawa jazdy podczas policyjnych działań „Trzeźwa noc” na gdyńskich drogach. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 200 kierowców, badając stan trzeźwości. W trzech przypadkach jazda pod wpływem alkoholu skończyła się dla kontrolowanych kierowców zatrzymaniem praw jazdy i odpowiedzialnością za przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują o odpowiedzialność w ruchu drogowym. Wsiadanie za kierownicę po spożytym alkoholu jest zabronione przez prawo. Nietrzeźwy kierowca jest też poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa zarówno dla siebie, ale też dla zdrowia i życia wszystkich użytkowników dróg.

Policjanci z gdyńskiej drogówki nieustannie dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze kontrolują zarówno główne trasy oraz osiedlowe ulice. W trakcie policyjnych działań policjanci dyscyplinują kierowców przekraczających prędkość, sprawdzają trzeźwość kierowców i stan techniczny samochodów, edukują pieszych o prawach i obowiązkach, a także konsekwencjach wynikających z ignorowania powszechnych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ubiegła noc w Gdyni upłynęła pod hasłem policyjnych działań, podczas których funkcjonariusze szczególną uwagę skupili na trzeźwości za kierownicą. W ciągu 8 godzin „Trzeźwej nocy” sprawdzili stan trzeźwości ponad 200 kierowców. Dla trzech mężczyzn jazda pod wpływem alkoholu zakończyła się zatrzymaniem praw jazdy oraz wyciągnięciem konsekwencji karnych za przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 0.40. na ulicy Podolskiej policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli Volkswagena. Kierowca – 35 – letni mieszkaniec Kraśnika podczas badania trzeźwości miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. O godzinie 3.00. na ulicy Sopockiej 26 – letni mieszkaniec Gdyni kierował Mazdą mając w organizmie 0,8 promila alkoholu. Kilka minut przed 6 rano na ulicy Świętojańskiej policjanci zatrzymali 24 – letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna kierował Fordem mając 2 promile alkoholu w organizmie, ponadto policjanci ustalili, że kierowca złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do marca 2019 roku.

Wszyscy zatrzymani kierowcy utracili prawa jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi im kara do dwóch lat więzienia. 24 – latek, który złamał sądowy zakaz naraził się na karę 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o odpowiedzialność w ruchu drogowym. Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest zabronione przez prawo, stanowi też poważne ryzyko wypadku i narażenia na uszczerbek zdrowia i życia własnego oraz innych użytkowników dróg. Osoby, które nie są pewne czy ich stan trzeźwości pozwala na prowadzenie pojazdu, mogą bezpłatnie zbadać się i sprawdzić swoją trzeźwość w najbliższej jednostce Policji. Odwiedzając w takim wypadku policyjny komisariat należy pamiętać by nie wsiadać za kierownicę, zalecamy skorzystanie z miejskiej komunikacji lub spacer.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Używany i leciwy, ale z małym przebiegiem? Tak – ze Szwajcarii! Mercedes E320 W211 w Zdunek Samochody Używane

Mercedes Klasy E generacji W211 to, poza topowymi wersjami AMG, raczej mało ekscytujący samochód. Prezentowany …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.