Slider
Slider
Fot. KWP

Policyjne kontrole na ul. Słowackiego w Gdańsku

Mieszkańcy Gdańska korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłaszają różnego rodzaju zdarzenia lokalne, które chcieliby wyeliminować ze swojego otoczenia. Jednym z takich miejsc wskazywanych przez gdańszczan jest ul. Słowackiego i przekraczana przez kierujących dopuszczalna prędkość. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego regularnie przeprowadzali tam w  kontrole i zapowiadają kolejne.

Policjanci z prewencji i ruchu drogowego prowadzą wzmożone kontrole miejsc wskazywanych przez mieszkańców Gdańska na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ostatnim czasie mieszkańcy wielokrotnie zaznaczali, że na ul. Słowackiego kierujący przekraczają dopuszczalną prędkość.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego gdańskiej komendy od lat regularnie przeprowadzają w tym miejscu kontrole. W związku z sygnałami mieszkańców policjanci objęli to miejsce szczególnym nadzorem.

Funkcjonariusze zapowiadają, że w związku z sygnałami mieszkańców kontrole na ul. Słowackiego będą jeszcze częściej. Tylko w ciągu ostatnich dni, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, cztery osoby straciły w tym miejscu prawo jazdy i zostały ukarane mandatami.

Policjanci przypominają, że stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną ostrożność, można uniknąć wypadków i kolizji.

Głównymi przyczynami zdarzeń drogowych są: nadmierna prędkość, nieprawidłowe manewry na drodze oraz nietrzeźwość kierujących.

Każdy ma możliwość aktualizacji informacji na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w konkretnej okolicy. Policja weryfikuje każdy sygnał. Pamiętajmy, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Mapa jest dostępna na stronie internetowej www.gdansk.policja.gov.pl.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Suzuki Hayabusa – nowy król prędkości wśród jednośladów w Suzuki 3City

Do gdańskiego salonu Suzuki 3City zawitał wyjątkowy gość. Suzuki Hayabusa 3-ciej generacji to jeszcze szybsza …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *