niedziela , 12 lipca 2020
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Policyjne podsumowanie długiego weekendu – mniej wypadków niż rok temu, ale więcej pijanych
Fot. WKP

Policyjne podsumowanie długiego weekendu – mniej wypadków niż rok temu, ale więcej pijanych

Pomorscy policjanci przez pięć dni prowadzili wzmożone działania związane z długim weekendem i jednocześnie  pierwszym weekendem wakacji. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących na główne ciągi komunikacyjne skierowano więcej patroli.

W dniach 19-23 czerwca br. policjanci ruchu drogowego woj. pomorskiego prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na bezpieczeństwo na drogach.

Działania koncentrowały się na podwyższeniu świadomości kierowców w zakresie właściwych zachowań na drodze, dostosowania prędkości do warunków na drodze oraz korzystania z pasów bezpieczeństwa.

W trakcie długiego weekendu w województwie pomorskim było mniej wypadków drogowych, mniej też osób zostało poszkodowanych. Przez pierwszych 5 dni wakacji doszło do 26 wypadków drogowych, w wyniku których 29 osób zostało rannych, a dwie zginęły. W roku 2018 wypadków było 50, 74 osoby zostały ranne, a 3 poniosły śmierć.

Więcej natomiast zatrzymano nietrzeźwych kierujących – było ich 70.

Śmiertelny wypadek w Bystrej

Fot. KWP
Fot. KWP

W sobotę w Bystrej (gm. Cedry Wielkie) policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. W zderzeniu pojazdu ciężarowego z motocyklem śmierć poniósł 35-letni motocyklista. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 35-letni motocyklista uderzył w samochód ciężarowy z naczepą. Siła uderzenia była tak duża, że kierowca motocykla zginął na miejscu, a jego pojazd rozpadł się na części. Policjanci pod nadzorem prokuratora, z udziałem technika kryminalistyki, sporządzili oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Mundurowi wykonali także szkic sytuacyjny i zdjęcia. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy ciężarówki – był trzeźwy. Teraz śledczy szczegółowo ustalają okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Przed nami wakacje. Policja apeluje o rozważną i ostrożną jazdę. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach.

Źródło: KWP (komunikat policyjny)

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Quadem próbował uciec gdańskim policjantom – został zatrzymany

Dzisiaj w nocy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcą quada, który próbował uniknąć kontroli i uciekając ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *