poniedziałek , 18 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Policyjny pościg za motocyklistą w Gdańsku

Wczoraj wieczorem w wyniku pościgu po ulicach gdańskiego Śródmieścia policjanci zatrzymali 34-letniego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Motocyklista uciekał stwarzając duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd nie miał aktualnego przeglądu technicznego i OC. Kierujący został ukarany mandatami i dodatkowo jego sprawa trafi do sądu.

Wczoraj ok. godz. 19.00 policjanci z referatu interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku na ul. Podwale Przedmiejskie zauważyli, że motocykl przejeżdżający obok nich ma niesprawne tylne oświetlenie. Funkcjonariusze dali kierującemu sygnały do zatrzymania się, aby przeprowadzić kontrolę drogową. Motocyklista nie zareagował na wydawane sygnały i pojechał dalej.

Będąc na ul. Angielska Grobla zatrzymał się, a gdy policjant wysiadł z radiowozu i do niego podszedł, kierujący motocyklem niespodziewanie ruszył i zaczął uciekać z dużą prędkością. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za motocyklistą. Będąc na ul. Długie Ogrody, gdy mężczyzna próbował skręcić w ul. Reduta Żbik, policjanci wyskoczyli z radiowozu i zatrzymali motocyklistę. Mężczyzna próbował się jeszcze wyrwać i uciec. Policjanci od razu obezwładnili kierującego.

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 34-letni mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a jego motocykl nie miał aktualnego przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC.

Policjanci ukarali gdańszczanina dwoma mandatami karnymi za kierowanie bez uprawnień i stworzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto za ucieczkę przed Policją i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Motocykl został odholowany na parking policyjny.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Asfalt LOTOSU redukujący smog ma trafić na drogę w pow. ostródzkim

LOTOS Asfalt i Samorząd Powiatu Ostródzkiego chcą zbudować doświadczalny odcinek drogi z asfaltem redukującym smog. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *