piątek , 25 czerwca 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Policyjny pościg za pijanym kierowcą w Sopocie

Fot. KWP
Fot. KWP

Już wkrótce zarzuty usłyszy 33-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, który łamał przepisy ruchu drogowego oraz stwarzał zagrożenie dla innych osób na drodze. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, zatrzymany przez policjantów mężczyzna był pijany, alkomat pokazał blisko 2,16 promila alkoholu w organizmie. Teraz 33- latek odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oprócz kar finansowych może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę przy Al. Niepodległości, policjanci prowadzili kontrole trzeźwości kierowców. O godzinie 1.00 policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę Skody. Mimo tego, że policjant dawał mu wyraźne sygnały do zatrzymania, kierowca samochodu zignorował je i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Na granicy Sopotu z Gdańskiem auto gwałtownie skręciło w ul. Czyżewskiego, potem w ulicę Karpacką, kierowca zatrzymał auto i próbował uciekać pieszo, ale uniemożliwili mu to policjanci. Policjanci sprawdzili trzeźwość mężczyzny, okazało się, że ma w organizmie 2,16 promila alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do komendy, tam policjanci sporządzili dokumentację, zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i odholowali jego samochód na policyjny parking.

sopot-pościg za pijanym kierowcą (1)

Wkrótce 33- letni mężczyzna usłyszy zarzut dotyczący kierowania samochodem po pijanemu, mężczyźnie w związku z tym oprócz kar finansowych może grozić do dwóch lar pozbawienia wolności.

Ponadto policjanci sporządzą do sądu wniosek ukaranie za popełnione przez kierującego wykroczenia m. in. za spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym oraz za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.

O dalszych konsekwencjach wobec kierowcy zadecyduje sąd.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Zaproszenie] „Więcej niż otwarcie sezonu – Czymanowo 2021” – sobota 27 czerwca, godzina 12:30

Nie Gdynia, nie Gdańsk, ani nie Sopot. Tym razem, po raz kolejny wielki motoryzacyjny zlot, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *