niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Policyjny pościg za pijanym kierowcą w Sopocie

Fot. KWP
Fot. KWP

Już wkrótce zarzuty usłyszy 33-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, który łamał przepisy ruchu drogowego oraz stwarzał zagrożenie dla innych osób na drodze. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, zatrzymany przez policjantów mężczyzna był pijany, alkomat pokazał blisko 2,16 promila alkoholu w organizmie. Teraz 33- latek odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oprócz kar finansowych może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę przy Al. Niepodległości, policjanci prowadzili kontrole trzeźwości kierowców. O godzinie 1.00 policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę Skody. Mimo tego, że policjant dawał mu wyraźne sygnały do zatrzymania, kierowca samochodu zignorował je i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Na granicy Sopotu z Gdańskiem auto gwałtownie skręciło w ul. Czyżewskiego, potem w ulicę Karpacką, kierowca zatrzymał auto i próbował uciekać pieszo, ale uniemożliwili mu to policjanci. Policjanci sprawdzili trzeźwość mężczyzny, okazało się, że ma w organizmie 2,16 promila alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do komendy, tam policjanci sporządzili dokumentację, zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i odholowali jego samochód na policyjny parking.

sopot-pościg za pijanym kierowcą (1)

Wkrótce 33- letni mężczyzna usłyszy zarzut dotyczący kierowania samochodem po pijanemu, mężczyźnie w związku z tym oprócz kar finansowych może grozić do dwóch lar pozbawienia wolności.

Ponadto policjanci sporządzą do sądu wniosek ukaranie za popełnione przez kierującego wykroczenia m. in. za spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym oraz za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.

O dalszych konsekwencjach wobec kierowcy zadecyduje sąd.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Asfalt LOTOSU redukujący smog ma trafić na drogę w pow. ostródzkim

LOTOS Asfalt i Samorząd Powiatu Ostródzkiego chcą zbudować doświadczalny odcinek drogi z asfaltem redukującym smog. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *