czwartek , 5 sierpnia 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Policyjny pościg za podejrzanym o kradzież paliwa

Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 37-letniego gdańszczanina, który zatankował paliwo na stacji paliw w Pszczółkach i odjechał nie płacąc rachunku. Stróże prawa podjęli pościg za uciekającym kierowcą i zatrzymali go.. W jego samochodzie znaleziono kanistry wypełniane skradzionym paliwem. Podczas zatrzymania mężczyzna naruszył nietykalność cielesną policjantów za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za popełnione wykroczenia tj. kradzież paliwa oraz spowodowanie kolizji drogowej.

W środę (26 sierpnia br.) o godz. 12.05 dyżurny pruszczańskiej policji podał komunikat radiowy do podległych patroli, że w stronę Gdańska ucieka kierowca volkswagena golfa, który zatankował paliwo na stacji paliw w Pszczółkach i odjechał nie płacąc rachunku. Na terenie Pruszcza Gdańskiego policjanci zauważyli uciekający pojazd i podjęli pościg. Mężczyzna na widok radiowozów zaczął wyprzedzać jadące przed nim samochody i nie reagował na sygnały policjantów polecające mu natychmiastowe zatrzymanie. Po drodze ominął blokadę policyjną wjeżdżając na chodnik oraz spowodował kolizję drogową. Policjanci odcięli mu drogę ucieczki w kierunku Gdańska i zatrzymali go przy urzędzie miejskim w Pruszczu Gdańskim.

37-letni mieszkaniec Gdańska poróżowiał z pasażerem. Po zatrzymaniu naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów. W bagażniku jego samochodu policjanci znaleźli kanistry wypełniane skradzionym paliwem. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie a jego samochód odholowano na parking. Pobrano od niego krew do badań aby sprawdzić czy prowadził samochód pod wpływem środków odurzających. Badanie alkomatem dało wynik negatywny. Mężczyzna w przeszłości był karany między innymi za wyłudzenia kredytów, kradzieże oraz jazdę pod wpływem alkoholu.

Dzisiaj 37-latek zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów za co grozi kara do
3 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za popełnione wykroczenia tj. kradzież paliwa oraz spowodowanie kolizji drogowej za co grozi 6 punktów karnych, kara aresztu do 30 dni, kara ograniczenia wolności oraz grzywna do 5 tys. złotych.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Energa udostępnia kierowcom innowacyjne ładowanie pojazdów na słupach oświetleniowych w Gdyni

Energa Oświetlenie, spółka zależna Energi z Grupy ORLEN, w ramach współpracy z Urzędem Miasta Gdyni zainstalowała kolejne dwie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *