MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Polska premiera nowego Range Rover’a Sport nad Motławą w Gdańsku!

Kolejny raz Gdańsk stał się areną oficjalnej, polskiej prezentacji nowego samochodu. Tym razem to nowy Range Rover Sport, którego zaprezentowano nad Motławą. Efektowne przedsięwzięcie zorganizowane przez Land Rover Polska odbyło się w sobotę 28 maja w najmodniejszym klubie w Trójmieście – Sassy na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. To tam, z tarasu widokowego na 8 piętrze, goście oglądali cumującą przy nabrzeżu barkę, a na niej – nowego Range Rover’a Sport.  

Gdańska Wyspa Spichrzów już kilkakrotnie gościła firmy motoryzacyjne i pokazy samochodów, ale jak dotąd nikt nie sprawił takiej niespodzianki, aby samochód na miejsce premiery… przypłynął.

Organizator doskonale rozwiązał to promocyjnie – zaproszeni goście, wśród których znalazło się wielu klientów i miłośników marki, przedsiębiorcy oraz osoby znane ze szklanego ekranu, między innymi Katarzyna Figura, Krzysztof Stanowski, Kuba Wojewódzki oraz Patryk Mikiciuk, nie byli jedynymi widzami spektakularnego pokazu.

Dotarcie na miejsce głównego bohatera na pokładzie barki płynącej po Motławie, umożliwiło obejrzenie nowego Range Rover’a Sport bardzo wielu osobom, które w sobotni wieczór przebywały w tej części miasta. Marketingowy wymiar premiery jest więc naprawdę ogólnopolski, a efekt rozgłosu zapewne wart był swojej ceny.

Wokół marki Land Rover było ostatnio w Trójmieście głośno z kilku powodów. Na początku roku przywitaliśmy nowego dealera – w Gdańsku przy ulicy Miałki Szlak 42 rozpoczął działalność salon należący do Grupy Zdunek. A w połowie maja, Land Rover był sponsorem tytularnym Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta

Zobacz więcej: Nowy salon Land Rover Zdunek w Gdańsku oraz Motoryzacja i żeglarstwo znowu razem

Range Rover Sport III generacji

Range Rover Sport to luksusowy SUV, łączący niebywały komfort, z zaawansowanymi możliwościami terenowymi i dynamiką jazdy. Stylistycznie nie przeszedł rewolucji, ale mocno upodobnił się do pokazanego niedawno Range Rover’a, czyli topowego, najbardziej luksusowego modelu w gamie. Opcjonalnie dostępne są monstrualne, 23-calowe koła, takie jak na zaprezentowanym w Gdańsku egzemplarzu.

Wnętrze zostało całkowicie odnowione. Nowa, przypominająca kokpit interpretacja charakterystycznej dla Range Rovera Command Driving Position, najnowsze udogodnienia i technologie wspomagające kierowcę oraz najszlachetniejsze materiały. Taki jest nowy Range Rover Sport.

Samochód posiada najnowszy inteligentny napęd na wszystkie koła (iAWD). Debiutuje w nim także system Adaptive Off-Road Cruise Control, który pomaga kierowcom nawigować w trudnym terenie, utrzymując stały postęp zgodnie z warunkami podłoża. Kierowcy mogą wybierać spośród czterech komfortowych ustawień, a system inteligentnie dostosowuje prędkość.

Gama silnikowa obejmuje nowe jednostki napędowe w technologii PHEV – oznaczone P440e i P510e. Łączą on sześciocylindrowy silnik benzynowy Ingenium, z silnikiem elektrycznym, który umożliwia nawet ponad 100 kilometrów zasięgu w trybie bezemisyjnym.

Ponadto “miękkie hybrydy” MHEV w wersjach benzynowych i wysokoprężnych o różnych mocach od 250 do 400 KM.Na szczycie gamy jest dostępny nowy silnik P530 V8 Twin Turbo o mocy 530 KM, generujący 750 Nm momentu obrotowego. Zapewnia on przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,5 sekundy z włączoną funkcją Dynamic Launch.

Cennik nowego Range Rover’a Sport rozpoczyna się od kwoty 482 200 zł. Pierwsze egzemplarze do stałej ekspozycji w trójmiejskich salonach trafić mają we wrześniu tego roku.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Ostatni etap prac na moście wantowym w Gdańsku. W sobotę zawężenie jezdni

Dobiegają końca prace konserwacyjne na moście wantowym im. Jana Pawła II w ciągu ul. Sucharskiego. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *