poniedziałek , 12 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. KWP

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Trzeźwość”

17 kwietnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Trzeźwość”.  Od wczesnych godzin rannych na drogach naszego województwa spotkamy mundurowych, kontrolujących trzeźwość kierujących. Celem działań jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, powodowanych przez kierowców, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie.

Od wczesnych godzin rannych, 17 kwietnia, na drogach naszego województwa, spotkamy mundurowych kontrolujących trzeźwość kierowców. Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Trzeźwość”. Ich celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, powodowanych przez kierowców, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie.

Każdy zatrzymany do kontroli kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W przypadku wyniku pozytywnego, funkcjonariusz zatrzyma prawo jazdy, pojazd zostanie usunięty z drogi na koszt właściciela, sprawa natomiast trafi do sądu.

Mundurowi sprawdzą także, czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Raport] Budowa drogi ekspresowej S6

Przedstawiamy nagranie wideo, przedstawiające zaawansowanie prac na budowie drogi ekspresowej S6 Słupsk – Gdańsk, na …

Jeden komentarz

  1. przy takich akcjach się cieszę jak widzę, że yanosik pokazuje, że policja dalej stoi. Mam nadzieję, że wyłapią wszystkich, którzy są tak niepoważni, by prowadzić po alko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *