MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Policja

Pomorscy policjanci uratowali zamknięte w aucie szczeniaki

Dzięki czujności jednej z mieszkanek Skarszew, policjanci pomogli czterem szczeniakom zamkniętym w samochodzie. Mundurowi rozbili jedną z szyb w aucie, czym umożliwili zwierzakom dostęp do świeżego powietrza oraz podali im wodę.

Wczoraj w godzinach południowych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odebrał zgłoszenie, że w Skarszewach od pewnego czasu stoi zaparkowany samochód z zamkniętymi w środku psami, które bardzo ujadają. Policjant natychmiast wysłał na miejsce patrol.

Skarszewscy policjanci po dojechaniu na miejsce zobaczyli ciemny samochód osobowy, który stał w nasłonecznionym miejscu. W środku zamknięte były cztery pieski. Szyby były zasunięte a szczeniaki nie miały dostępu do wody.  Policjanci podjęli próbę ustalenia właściciela samochodu.

Fot. Policja

Widząc, że psy są w skrajnym wyczerpaniu i w celu ratowania ich życia policjanci wybili jedną z szyb w aucie, czym umożliwili zwierzakom dostęp do świeżego powietrza oraz dali im pić. Dopiero po upływie około dwóch godzin na miejscu interwencji zjawił się właściciel pojazdu.

Stan zdrowia szczeniaków sprawdził lekarza weterynarii.

W tej chwili śledczy prowadzą postępowanie, które pozwoli ustalić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Znęcanie się nad zwierzętami jest zagrożone do 3 lat pozbawienia wolności.

ZBLIŻAJĄ SIĘ UPALNE,  GORĄCE DNI TAK WIĘC PAMIĘTAJMY!!!

Wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym w słońcu pojeździe, temperatura wzrosła do poziomu, który grozi przegrzaniem. widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Przypominamy także, że w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu sami możemy podjąć czynności zmierzające do udzielenia pomocy.

Źródło: Policja

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Range Rover SPORT na Mamuszki 2 w Gdańsku. Grupa Zdunek z nowym punktem sprzedażowym

Grupa Zdunek rozwija swoją sieć sprzedaży. W nowym kompleksie salonów przy ulicy Mamuszki 2 stanął …

Jeden komentarz

  1. Gratulacje super decyzji! Pełen szacun dla funkcjonariuszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *