niedziela , 16 stycznia 2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Pomorska drogówka prowadzi działania „Bezpieczny pieszy”

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, pomorscy funkcjonariusze przeprowadzają dziś wojewódzkie działania „Bezpieczny pieszy”.

Działania „Bezpieczny pieszy”, które odbywają się 13 marca, trwają od wczesnych godzin rannych i zakończą się późnym wieczorem. Policjanci ruchu drogowego na terenie całego województwa podczas służby zwrócą szczególną uwagę na pieszych, którzy swoim zachowaniem na drodze często stwarzają zagrożenie zarówno dla samych siebie jak i innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze podczas tych działań będą także zwracać uwagę na to, czy poza terenem zabudowanym po zmroku piesi są wyposażeni w elementy odblaskowe.

Oprócz pieszych, policjanci zwrócą uwagę na zachowania kierowców, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Wszelkie wykroczenia zagrażające pieszym, takie jak wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, czy omijanie pojazdu, który zatrzymał się żeby przepuścić pieszego, spotkają się ze zdecydowaną reakcją funkcjonariuszy drogówki.

Mundurowych można będzie spotkać w wielu różnych miejscach, m.in. w okolicach przejść dla pieszych, a także na odcinkach dróg, gdzie piesi zmuszeni są poruszać się jezdnią. W trakcie działań policjanci szczególną uwagę zwrócą na nieprawidłowości w relacji kierujący – pieszy jak również będą sprawdzać prawidłowość poruszania się po odcinkach dróg bez wydzielonych chodników. Zwrócą także uwagę na nietrzeźwych pieszych, którzy są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. Celem tej akcji jest także przypomnienie kierowcom, że piesi też są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Mundurowi będą stanowczo reagować w przypadku ujawnienia wykroczeń popełnianych przez pieszych, polegających m.in. na przechodzeniu na czerwonym świetle i w miejscach niedozwolonych oraz brak elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Odświeżony Ford Fiesta w salonie FordStore Euro-Car

Odświeżony Ford Fiesta doczekał się wielu zmian z zewnątrz oraz kilku modernizacji w środku. Gama …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *