środa , 17 sierpnia 2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Pomorska Policja gotowa na „Znicz 2017”

Znicz, czyli policyjna akcja na drogach całej Polski. Jak co roku w miejscach newralgicznych spotkamy większą ilość policjantów. Głównym zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego dojazdu i powrotu z miejsc spoczynku bliskich. Policjanci będą również przy cmentarzach kierować ruchem w miejscach, gdzie jest to wymagane. Prosimy stosować się do poleceń funkcjonariuszy.

Od 27 października do 2 listopada przeprowadzona zostanie akcja „Znicz 2017”. Jak co roku na pomorskich drogach będzie więcej patroli Policji oraz innych służb, których głównym zadaniem będzie zapewnienie bezpiecznego dojazdu i powrotu z miejsc spoczynku bliskich.

Oprócz zmian w organizacji ruchu, należy spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci, oraz prędkość, która jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy, że przede wszystkim od nas samych zależy bezpieczeństwo.

Dlatego też kierowca przed podróżą powinien być trzeźwy i wypoczęty.

Należy również zadbać o samochód, sprawdzić światła, opony, płyny, dokumenty, stan wycieraczek, które są niezbędne podczas jazdy w trudnych, jesiennych warunkach.

Piesi, którzy posiadają na swoim ubraniu elementy odblaskowe, są znacznie lepiej widoczni. Należy pamiętać, że od 31 sierpnia 2014 roku posiadanie poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych jest obowiązkiem pieszego uczestnika ruchu drogowego.

W miastach polecamy korzystanie z komunikacji publicznej. Doświadczenia z poprzednich lat dowodzą, że jest to najszybszy i najbezpieczniejszy środek transportu.

Utrudnienia w poszczególnych miastach wojewódzkich:

KMP GDAŃSK:

Zasady organizacji ruchu drogowego w rejonach gdańskich cmentarzy w dniu 1 listopada od godz. 6.00:

CMENTARZ ŁOSTOWICE, PRZY UL. ŁOSTOWICKIEJ

– Ulica Łostowicka zostanie zamknięta dla ruchu ogólnego. Od strony ul.Kartuskiej prawo do wjazdu będą miały autobusy komunikacji miejskiej, pojazdy „taxi”, inwalidzkie oraz posiadające identyfikatory z literą „A” (mieszkańcy ul. Łostowickiej, osoby prowadzące działalność gospodarczą na ul. Łostowickiej) i z literą „B” (zaopatrzenie handlu przycmentarnego). Prawo do wjazdu od ul. Armii Krajowej będą miały włącznie autobusy komunikacji miejskiej.

– Całkowicie zamknięte zostaną wjazdy na ul. Łostowicką z ulic:
Wojskiego i Armii Krajowej. Dojazd do osiedla Wzgórze Mickiewicza odbywać się będzie trasą przebiegającą ulicami: Kościelną, Malczewskiego, Pobiedzisko, wyjazd ul. Pana Tadeusza. Postój „taxi” wyznaczony zostanie na prawym pasie ruchu jezdni ul. Łostowickiej w relacji do ul. Armii Krajowej, poniżej wjazdu na parking. Parking dla samochodów inwalidzkich przy bocznej bramie cmentarza (na parkingu poniżej bramy głównej).

– Na ul. Nowolipie, na odcinku od ul. Schuberta do skrzyżowania z ul.Kartuską, wyznaczony zostanie parking, na prawym pasie ruchu. Dla osób odwiedzających cmentarz udostępniony będzie ponadto parking dla samochodów przy Zespole Obsługi Mieszkańców przy ul. Milskiego.

– Na ul. Cedrowej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy w relacji do ul. Kartuskiej, a na lewym pasie jezdni za wiaduktem wyznaczony jest parking dla samochodów.

– Na jezdniach ul. Armii Krajowej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h.

CMENTARZ SREBRZYSKO, PRZY UL. SREBRNIKI

– Dojazd w rejon cmentarza Srebrzysko odbywać się będzie jedną jezdnią ul. Żołnierzy Wyklętych, na której obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy w relacji do ul. Potokowej. Druga jezdnia, na której odbywać się będzie ruch dwukierunkowy przeznaczona zostanie dla autobusów, pojazdów inwalidów i Taxi. Zmiana jezdni dla autobusów nastąpi poprzez tzw. „przeplotki” na wysokości zjazdu z estakady nad ul. Grunwaldzką i na skrzyżowaniu z ul. Trawki. Tymczasowe przystanki dla relacji do ul. Potokowej, wyznaczone będą na jezdni, jeden na wysokości skrzyżowania z ul. Chrzanowskiego i drugi na wysokości skrzyżowania z ul. Srebrniki.

– Nie będzie możliwy wjazd pod cmentarz w ul. Srebrniki i ul. Róży Ostrowskiej dla ruchu ogólnego. Na ul. Ogrodowej obowiązuje ruch jednokierunkowy w relacji do ul. Potokowej. Dojazd dla mieszkańców domów przy ul. Róży Ostrowskiej odbywać się będzie od ul. Zabytkowej. Ul. Róży Ostrowskiej będzie jednokierunkowa w relacji do ul. Żołnierzy wyklętych, na której wyznaczony zostanie postój TAXI. Nie będzie możliwy wjazd dla ruchu ogólnego w ul. Żołnierzy Wyklętych z Ronda De la Sale’a. Objazd wyznaczony zostanie ulicami: Potokową, Rakoczego, Jaśkową Doliną, Grunwaldzką. Na ul. Słowackiego obowiązuje ruch jednokierunkowy, w relacji do ul. Chrzanowskiego, a na lewym pasie ruchu wyznaczony jest parking.

CMENTARZ PRZY UL. OPACKIEJ

– Dojazd do cmentarza jednokierunkową ul. Opacką od ul. Grunwaldzkiej lub dwukierunkowym fragm. ul. Opackiej od ul. Spacerowej.

– Na ul. Czyżewskiego obowiązuje jeden kierunek ruchu w relacji do Sopotu.

– Miejsca postojowe wyznaczone są: na parkingu przy ul. Cystersów, na placu u zbiegu ulic: Tatrzańska – Czyżewskiego oraz po prawej stronie ul. Czyżewskiego za bramą na cmentarz. Na ul. Opackiej oraz po lewej stronie ul. Czyżewskiego obowiązywać będą zakazy zatrzymywania się.

CMENTARZ GARNIZONOWY, PRZY UL. DĄBROWSKIEGO

– Na ul. Dąbrowskiego ruch odbywać się będzie dwukierunkowo. Zakaz zatrzymywania się obowiązywać będzie po obu stronach jezdni dla obu kierunków. Parkingi funkcjonować będą na części placu pomiędzy ul. Dąbrowskiego i ul.Giełguda, na Placu Zebrań Ludowych na terenie MDK.

– Na ul. Giełguda utrzymany będzie zakaz zatrzymywania się. Postój „taxi” funkcjonować będzie przy ul. 3-go Maja w odległości ok. 80 m od dworca PKS.

CMENTARZ PRZY UL. STOCZNIOWCÓW

– Dojazd do cmentarza odbywać się będzie jednokierunkową ul. Stoczniowców, w relacji do ul. Hirszfelda. Dla drugiego kierunku objazd wyznaczony będzie ul. Hirszfelda, Odrzańską, Worcella i Cienistą.

CMENTARZ UL. BRZEGI

– Dojazd do cmentarza odbywać się będzie jednokierunkowym wjazdem od ul. Trakt Św. Wojciecha (przez most) wyjazd jednokierunkowym fragmentem ul. Brzegi (od mostu do ul. Stoczniowców). Odcinek ul. Brzegi od ul.Podmiejskiej będzie drogą bez przejazdu. Miejsca postojowe wyznaczone zostaną wzdłuż ul. Brzegi na jej jednokierunkowym odcinku.

CMENTARZ PRZY UL. KS. GÓRECKIEGO

– Dojazd w rejon cmentarza wyłącznie od strony ul. Marynarki Polskiej jednokierunkową ul. Wyzwolenia. Ulica Ks. Góreckiego (przy cmentarzu) wyłączona zostanie z ruchu ogólnego za wyjątkiem „taxi”. Wjazd taksówek na ul. Księdza Góreckiego, gdzie funkcjonować będzie postój, będzie możliwy od strony ul. Marynarki Polskiej przez parking przy Morskim Domu Kultury.

– Miejsca postojowe wyznaczone zostaną po prawej stronie jezdni ul. Wyzwolenia oraz na parkingu przy MDK.

CMENTARZ PRZY UL. KARTUSKIEJ

– Dojazd od ul. Kartuskiej, na której obowiązywać będą zakazy zatrzymywania się za wyjątkiem „taxi” do 1 min. Miejsca postojowe wyznaczone zostaną na jezdni ul. Nowolipie (w relacji Morena – ul.Kartuska).

KMP GDYNIA

CMENTARZ WITOMIŃSKI

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą od godz. 6:00 w dniu 31.10 do dnia 01.11.2017r.

– na odcinku ul. Witomińskiej od ul Warszawskiej do cmentarza obowiązywać będzie obustronny zakaz zatrzymywania się,

– na ulicy Witomińskiej od bramy cmentarza do ul. Rolniczej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu, po lewej stronie tego odcinka obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się,

– na odcinku od bramy cmentarza do wjazdu z parkingu zlokalizowanego po lewej stronie ulicy Witomińskiej będzie możliwość wyłącznie zatrzymania pojazdu w celu wysadzenia pasażera,

– miejsca wyznaczone do parkowania pojazdów:

  • parkingi w rejonie cmentarza
  • prawa strona ul. Witomińskiej na odcinku od końca cmentarza do ul.Rolniczej.

CMENTARZ PRZY UL. SPOKOJNEJ

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą w dniach od 30.10 do 02.11.2017r.

– ul. Spokojna od skrzyżowania z ul. Wielkopolską do drogi dojazdowej jak również sama droga dojazdowa na cmentarz objęte zostaną zakazem zatrzymywania się,

–  miejsca wyznaczone do parkowania pojazdów:

  • parking  zlokalizowany przy ulicy Spokojnej za drogą dojazdową do cmentarza.

CMENTARZ MARYNARKI WOJENNEJ (OKSYWIE)

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą w dniach od 28.10 do 02.11.2017r.

– ul. Miegonia – ruch jednokierunkowy, wjazd od ul. Dickmana w kierunku ul. Muchnowskiego,

– ul. Muchnowskiego – ruch jednokierunkowy, wjazd od ul. Miegonia w kierunku ul. Arciszewskich,

KMP SOPOT

Od dnia 28.10 (od godz. 7.00) do dnia 29.10 (do około godz. 20.00) oraz od 31.10 (od około godziny 9.30) do 02.11 (do godziny 7.00) w związku z uroczystością Wszystkich Świętych wprowadzony zostanie jeden kierunek  ruchu na odcinku ulicy Malczewskiego pomiędzy Al. Niepodległości a ul. Kolberga.

Ponadto w terminie od 28.10 (od godziny 7.00) do 02.11 (do godziny 7.00) na ulicach przyległych wprowadzona zostanie następująca organizacja ruchu :

– ul. Księżycowa – jeden kierunek od ul. Malczewskiego do ul. 23 Marca,

– ul. Okrężna – jeden kierunek w stronę ul. 23 Marca,

– ul. Słoneczna – jeden kierunek w stronę ul. Okrężnej.

Na czas wyżej wymienionych zmian pojazdy jadące od strony miasta Gdyni ulicą Sopocką i dalej ulicą Malczewskiego na wysokości skrzyżowania z ulicą Kolberga będą kierowane objazdem przez Osiedle Brodwino ulicą Kolberga następnie ulicą Obodrzyców oraz ulicą Wejherowską do Alei Niepodległości.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW M3 Competition w kolorze Signal Green z gamy BMW Individual

Wariackie osiągi mogą być wyrażone przez głośny wydech, efektowne felgi, zestaw spojlerów lub… kolor. BMW …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.