środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Wicemarszałek Ryszard Świlski i dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego Roman Nowak. Fot. K.Cz/UMWP

[Pomorskie.eu] Jest nowy dyrektor PORD. Jakie plany ma Roman Nowak?

Poligon do poślizgów w Pszczółkach, akcje edukacyjne oraz nowe samochody przeznaczone do egzaminowania na kat. B+E prawa jazdy. Decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego od 1 stycznia 2018 r. Roman Nowak obejmie stanowisko dyrektora Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

16 godzin egzaminów

Roman Nowak do tej pory pełnił funkcję p. o. dyrektora PORD w Gdańsku. Jak podkreśla priorytetem będzie inwestowanie w podniesienie standardów pracy egzaminatorów i szerszą edukację dzieci i młodzieży. Chce też wymienić starsze auta dla zdających egzaminy na prawo jazdy kat. B+E.

Obecnie egzaminy przeprowadzamy od godziny 6 do 22. W Gdańsku przeprowadza się dziennie około 300 egzaminów, a w Gdyni około 200. Spodziewamy się jednak, że w pierwszym i drugim kwartale 2018 roku ta liczba znacząco wzrośnie – mówi Roman Nowak, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Od 4 czerwca 2018 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące młodych kierowców. Będą oni musieli uczestniczyć w kursach doszkalających i będą ich obowiązywały dodatkowe ograniczenia prędkości. – Sądzimy, że wielu kandydatów zdecyduje się zdawać egzamin jeszcze na starych zasadach – dodaje Nowak.

Będą nowe pojazdy

W 2017 roku Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego kupił nowe samochody egzaminacyjne kat. B. – W tej chwili mamy 20 fabrycznie nowych aut Kia Rio. Zakupiliśmy również nową ciężarówkę marki DAF. W 2018 roku chciałbym wymienić Fiaty Ducato, którymi przeprowadzamy egzaminy kategorii B+E, na nowe. Rozważamy również wymianę pojazdów egzaminacyjnych na kategorie motocyklowe – opowiada dyrektor PORD.

Edukacja jest najważniejsza

Działalność PORD to nie tylko egzaminy. Ważna jest też edukacja wszystkich uczestników ruchu drogowego. – Chcę aby Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku kojarzył się nie tylko z egzaminami, ale żeby był szeroko rozpoznawany jako jednostka dbająca o bezpieczeństwo ruchu drogowego. Planujemy budowę dodatkowej płyty poślizgowej w Autodromie Pomorze w Pszczółkach. To miejsce gdzie, w bezpiecznych warunkach, można doskonalić technikę jazdy – wyjaśnia Roman Nowak.

Planowane są również liczne, skierowane dla wszystkich, wydarzenia i akcje związane przede wszystkim z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Pomorskie.eu (autor Aleksander Olszak)

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Uwaga na strefy! Straż Miejska w Gdańsku przypomina kierowcom o zasadach ruchu w rejonie Głównego Miasta

W rejonie Głównego Miasta w Gdańsku funkcjonują jednocześnie cztery strefy, w których obowiązują szczególne zasady …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *