poniedziałek , 27 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Pomorskie Rendez Vous 2016 – wystawa dóbr luksusowych nad Motławą

Pomorskie Rendez Vous 2016-1160045To zdecydowanie najbardziej luksusowa wystawa w Trójmieście w całym kalendarzu. III edycja Pomorskiego Rendez Vous odbyła się w piątek 3 czerwca. Po rocznej przerwie, w 2015 roku, impreza ponownie odbyła się w Gdańsku, na Wyspie Ołowiance. 

Pomysłodawcą i inicjatorem imprezy jest Francis Lapp, właściciel stoczni Sunreef Yachts, produkującej luksusowe katamarany motorowe i żaglowe. Przedsiębiorca francuskiego pochodzenia inspirację do organizacji tego wydarzenia zaczerpnął w Chinach, podczas Hainan Randez Vous.

Pomorskie Rendez Vous 2016-1160021

Zamarzyłem wówczas, aby coś podobnego zorganizować w Polsce – mówi Francis Lapp. Luksusowe samochody, jachty, samoloty i wszelkiego rodzaju dodatki, jak odzież, zegarki i usługi. Takie były założenia i udało się je zrealizować. Pierwsza edycja Pomorskiego Rendez Vous odbyła się w 2013 roku. Zlokalizowana była przed hotelem Hilton w Gdańsku, czyli niemal dokładnie na przeciwko miejsca tegorocznej edycji.

Pomorskie Rendez Vous 2016-1160064Od samego początku partnerem wydarzenia i każdej z trzech edycji była firma BMG Goworowski – autoryzowany dealer marki Mercedes-Benz. Za każdym razem firma prezentowała samochody wyjątkowe i niepowtarzalne. W 2013 roku był to SLS AMG Roadster oraz G63 AMG, w 2014 G63 AMG 6×6, S63 AMG oraz C63 AMG Coupe.

W tym roku skupiliśmy się na prezentacji naszych najnowszych i najbardziej wyjątkowych modeli. Prezentujemy najnowszą odmianę Mercedesa SL63 AMG, S Klasę Cabrio, AMG GT oraz limitowaną do 250 sztuk A Klasę 45 AMG w wersji Petronas.

Boris Turzyma-Patocki, Mercedes-Benz BMG Goworowski

Ponadto, eksponowany był również prywatny samochód organizatora imprezy – unikalny Mercedes SLS AMG GT z ostatniej serii tego modelu.

Ten samochód co roku jest starszy i co roku kosztuje coraz więcej – wylicza Marek Szybilski, Szef Sprzedaży Mercedes-Benz BMG Goworowski.

Pomorskie Rendez Vous 2016-1160065

Swoje stoisko miała również marka Porsche, reprezentowana przez Porsche Centrum Sopot.

W tej imprezie bierzemy udział po raz pierwszy. Spotkaliśmy tu wielu naszych klientów i cieszymy się, że mogliśmy tu być. Zaprezentowaliśmy nasze najnowsze „letnie” modele – roadster 718 Boxster oraz 911’tkę Cabrio w wersji 4S.

Karolina Łukaszewska, Porsche Centrum Sopot

Również poraz pierwszy na Pomorskim Rendez Vous pojawiła się marka Lexus. Trójmiejski dealer, firma Lexus Trójmiasto zaprezentowała dwa modele w sportowym wydaniu. Była to limuzyna GS-F oraz coupe RC-F.

Pomorskie Rendez Vous 2016-1160069

Otrzymaliśmy zaproszenie od Sunreef Yachts do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i nie wyobrażałam sobie, aby w tak luksusowym gronie, mogło zabraknąć marki Lexus.

Magdalena Senkowska, Lexus Trójmiasto

Wśród marek motoryzacyjnych na Pomorskim Rendez Vous obecna była również Yamaha, która zaprezentowała motocykle oraz dwóch importerów samochodów – Audi Polska i Jaguar/Land Rover/Aston Martin Polska. Ten ostatni uczestniczył w imprezie już po raz drugi.

Na stoisku Audi podziwiać można było modele RS6 Avant oraz S8 Plus – ale niestety zabrakło zapowiadanego R8. Jaguar zaprezentował swojego najnowszego SUV’a F-Pace z podejrzanie „krzywo” spasowanym przednim zderzakiem, Land Rover pokazał Range Rover’a w wersji Long Autobigraphy, a Aston Martin topowego w swojej ofercie Vanquish’a.

W imprezie, która odbywała się na terenie 4000 m2 wzięło udział około 800 zaproszonych gości. Wśród nich byli również przedsiębiorcy związania z motoryzacją w Trójmieście, między innymi Tadeusz Zdunek, właściciel Grupy Zdunek (BMW, MINI, Renault, Dacia, Nissan), Bogdan Goworowski, właściciel BMG Goworowski (Mercedes-Benz, Mazda), Paweł Stefaniak, Dyrektor Handlowy Mercedes-Benz Witman, a także Paweł Chałupka, Dyrektor Zarządzający Porsche Centrum Sopot.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kokoszki. Trwa rozbudowa ul. Kartuskiej. Zaawansowanie prac już na poziomie 70 procent

Obecnie na placu budowy trwa układanie kolejnych warstw podbudowy jezdni. Wykonawca robót rozpoczął też układanie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *