poniedziałek , 26 lipca 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow

Pomorskie zespół „SPEED” obchodzi swoje pierwsze urodziny

Zespół „SPEED” w województwie pomorskim istnieje już rok. Został powołany decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku z dniem 18 lipca 2019 r. Celem zespołu jest m.in. zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, których głównymi przyczynami są: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraza wymuszenie pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego. W jego skład weszli wytypowani policjanci komórek ruchu drogowego Komend Miejskich i Powiatowych Policji woj. pomorskiego.

Od samego początku zespół uczestniczył w różnego rodzaju akcjach ukierunkowanych na kontrole prędkości, a także przy zabezpieczeniach wydarzeń plenerowych. Przez pierwszy rok działania pomorski zespół „SPEED”:

— skontrolował  blisko 24 000 pojazdów,

– ujawnił ponad 23 000 wykroczeń drogowych, z czego ponad 15 000 stanowiło przekroczenie dopuszczalnej prędkości,

– zatrzymał niemal 1 600 praw jazdy, w tym prawie 1 500 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym,

– zatrzymał niemal 900 dowodów rejestracyjnych, z czego ponad 450 za stan techniczny pojazdu.

Policjanci z zespołu SPEED, aby wyeliminować zagrożenia, jakie stwarzają w ruchu drogowym kierujący jadący z nadmierną prędkością, poruszają się radiowozami w sposób dynamiczny. W celu zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonariuszom, niezbędne jest nieustanne szkolenie i podnoszenie posiadanych przez nich umiejętności  kierowania pojazdami.

W 2020 roku, dzięki współpracy z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Pomorską Radą BRD, zespół „SPEED” uczestniczył w dwóch edycjach szkolenia z zakresu doskonalenia techniki jazdy na terenie Autodrom Pomorze.

Zadania, które dla policjantów przygotowali instruktorzy wymagały doskonałego panowania nad pojazdem. Ćwiczenia uwzględniały też specyfikę służby policyjnej. Z każdym kolejnym przejazdem stopień trudności był podnoszony.

Działania zespołu SPEED prowadzone są regularnie. Policjanci kierowani są także tam, gdzie istnieje prawdopodobieństwo odbywania się nielegalnych wyścigów.

Źródło: Policja.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowy pokaz nowego, elektrycznego Mercedesa EQS z Mercedes-Benz Witman

Mercedes mocno stawia na swoją submarkę EQ i sukcesywnie rozszerza jej ofertę. Na szczycie gamy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *