Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Ponad 150 interwencji Straży Miejskiej i 100 mandatów na Lawendowym Wzgórzu
Fot. Straż Miejska

Ponad 150 interwencji Straży Miejskiej i 100 mandatów na Lawendowym Wzgórzu

158 razy interweniowali strażnicy miejscy w rejonie ulicy Lawendowe Wzgórze w związku z popełnianymi tam wykroczeniami drogowymi. Patrole prowadziły wzmożone działania od środy do piątku (6-8 marca). Każdego dnia kontrole rozpoczynały się już o godzinie 6:00 i trwały do późnego wieczora.

Na sprawców wykroczeń strażnicy nałożyli 94 mandaty (na łączną kwotę 9330 złotych), udzielili 34 pouczeń, sporządzili 4 wnioski o ukaranie do sądu. Mundurowi wystawili też 26 zawiadomień o popełnieniu wykroczenia (są to wezwania do siedziby straży miejskiej, które będą skutkowały mandatami, pouczeniami lub wnioskami do sądu).

Fot. Straż Miejska
Fot. Straż Miejska

93 razy strażnicy zakładali na koła aut blokady, jeden pojazd został odholowany na parking administracyjny.

Wzmożone kontrole były efektem licznych zgłoszeń mieszkańców, administratorów i zarządców wspólnot, którzy skarżyli się na kierowców, że łamią zasady obowiązujące w strefach zamieszkania oraz lekceważą znaki drogowe. Strażnicy już wcześniej podejmowali w tym rejonie wiele interwencji, a mimo to liczba zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania wciąż rosła.

Akcja przyniosła oczekiwane efekty. Po pierwszym dniu naszych działań liczba wykroczeń zmniejszyła się o połowę. Spotkaliśmy się również z bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców, którym leży na sercu porządek i bezpieczeństwo w ruchu drogowym – mówi Agnieszka Grabowska, zastępca komendanta ds. prewencji.

Skuteczność działań strażników dostrzegł także zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. Piotr Borawski napisał w piątek na TwitterzeDziękuję bardzo mieszkańcom za docenienie ciężkiej pracy @SMGdansk. Będziemy sukcesywnie odzyskiwać przestrzeń dla pieszych we wszystkich dzielnicach Gdańska.

Podziękowanie Lawendowe Wzgórze Twitter

Do wpisu dołączył też informację, którą przesłali mu mieszkańcy:

Mieszkańcy osiedla Lawendowe Wzgórze pragną Panu podziękować za według nas słuszne, a zarazem skuteczne działania Straży Miejskiej w Gdańsku na naszym osiedlu. Pierwszego dnia działań strażników było widać już efekty. Kierowcy, którzy raz dostali mandat, a nie pouczenie, nie parkowali drugi raz na chodniku czy zakazach. Mieszkańcy wraz z dziećmi mogą teraz swobodnie iść chodnikiem na spacer czy do Przedszkola nr 68. Jeszcze raz dziękujemy Panie Prezydencie, jak i Panu Komendantowi Straży Miejskiej oraz wszystkim strażnikom, którzy pilnowali porządku w tym okresie za bardzo skuteczne działania. Prosimy, by za jakiś czas powtórzyć takie akcje, aby nie powtórzyła się z czasem historia zastawianych chodników – napisali do Prezydenta mieszkańcy Lawendowego Wzgórza.

Sprawcy wykroczeń muszą mieć się na baczności.

Zakończenie akcji nie oznacza przyzwolenia na samowolkę w parkowaniu. Strażnicy miejscy w dalszym ciągu będą podejmowali interwencje w tej części miasta – podkreśla Agnieszka Grabowska. Kolejnych działań należy się spodziewać już bez zapowiedzi.

Pod koniec lutego wzmożonymi kontrolami objęte zostało Główne Miasto. W ciągu sześciu dni funkcjonariusze interweniowali ponad 600 razy. Podobne akcje zostaną przeprowadzone w najbliższym czasie także w innych częściach Gdańska.

Źródło: Straż Miejska Gdańsk

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Groteskowa kradzież paliwa ze stacji paliw w Bąkowie

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego szukają sprawców kradzieży paliwa. Doszło do niej 17 lutego na stacji ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *