Slider
Slider

Ponad 3,6 promila za kierownicą Rover’a

Policjanci ze Skarszew zatrzymali kierowcę osobowego Rovera, który miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze uniemożliwili mu kontynuowanie dalszej jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W nocy z piątku na sobotę policjanci patrolujący miejscowość Pogódki zauważyli samochód marki Rover, którego kierowca najechał na krawężnik chodnika. Mężczyzna poruszający się tym autem miał wyraźne problemy z opanowaniem pojazdu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

Podczas rozmowy z kierowcą okazało się, że mieszkaniec gminy Skarszewy spożywał wcześniej alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że nietrzeźwy kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze udaremnili kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy.

W najbliższym czasie 21-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna odpowie za prowadzenie auta bez uprawnień.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Suzuki Hayabusa – nowy król prędkości wśród jednośladów w Suzuki 3City

Do gdańskiego salonu Suzuki 3City zawitał wyjątkowy gość. Suzuki Hayabusa 3-ciej generacji to jeszcze szybsza …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *