poniedziałek , 26 lipca 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KMP Sopot

Poranne działania „trzeźwość” policjantów z Sopotu

Od wczesnych godzin porannych sopoccy policjanci ruchu drogowego prowadzili na ulicach miasta działania „Trzeźwość” ukierunkowane na kontrolę stanu trzeźwości kierujących. „Trzeźwy poranek” okazał się rzeczywiście trzeźwym. Funkcjonariusze poddali badaniu alkotestem blisko 150 kierowców i dla wszystkich lampki alkomatu zaświeciły się na zielono. Podczas działań policjanci zatrzymali do kontroli 22-latka z Gdańska, który w okolicy szkoły na Alei Niepodległości jechał Fordem z prędkością 105 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci drogówki prowadzili na ulicach Sopotu działania pod nazwą „Trzeźwość”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkoholu. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali blisko 150 kierowców i ustalili, że wszyscy byli trzeźwi.

Policjanci kontrolowali też prędkość, z jaką poruszają się kierujący pojazdami i w okolicy szkoły na Alei niepodległości patrol drogówki zatrzymał do kontroli 22-letniego kierowcę Forda, który rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Gdańszczanin jechał z prędkością 105 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. W trakcie kontroli kierowca nie miał przy sobie też dokumentu prawa jazdy. Policjanci potwierdzili w policyjnych systemach, że 22-latek posiada uprawnienia do kierowania, a za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości został on ukarany mandatem w kwocie 500 zł i 10 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca stracił też prawo jazdy na 3 miesiące.

Działania „Trzeźwość” zostały przeprowadzone na terenie całego województwa pomorskiego. Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie pieniężne. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Apelujemy do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę oraz przestrzeganie przepisów.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowy pokaz nowego, elektrycznego Mercedesa EQS z Mercedes-Benz Witman

Mercedes mocno stawia na swoją submarkę EQ i sukcesywnie rozszerza jej ofertę. Na szczycie gamy …

Jeden komentarz

  1. Super! Trzeźwość niech sobie badają. Na wszystko inne jest Yanosik 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *