poniedziałek , 4 grudnia 2023
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Porsche Centrum Sopot otworzyło letni salon… na plaży w Gdyni

Porsche Centrum Sopot “marzy pełnią barw”. Tak nazywa się najnowszy projekt przedstawiciela najbardziej ekskluzywnej marki oferowanej w Trójmieście. Strefa Porsche Centrum Sopot na Plaży Miejskiej w Gdyni to miejsce, gdzie nie tylko można zobaczyć jeden z oferowanych modeli, ale także miło i aktywnie spędzić czas. 

Wystawa

Od 1 do 30 lipca 2023 w godzinach otwarcia Strefy można zobaczyć wystawę Zulu Kuki x Porsche. Jest to prezentacja instalacji stworzonej na Gdynia Design Days we współpracy z Porsche Centrum Sopot. Rzeźba przedstawia model Porsche Taycan w skali 1 do 1, wykonany przy pomocy druku 3d.

Autorem i pomysłodawcą jest Łukasz Pączkowski – pseudonim artystyczny “Zulu Kuki”. Projekt od początku powstał w trójwymiarowej rzeczywistości: dzięki skanowi 3D, projektowaniu 3D i drukowi 3D. Muszla, główny element instalacji, została wydrukowana z materiału PET-G, który powstaje w wyniku recyklingu plastikowych butelek. Przybiera ona kształt wspomnianego Taycana, który “stoi” na czterech filarach. Podwozie inspirowane jest dnem oceanu. To jedyna taka szansa, aby patrząc w niebo, zobaczyć dno oceanu – mówi autor instalacji.

Powód

Strefa powstała w ramach Gdynia Design Days. Jest to nadbałtycki festiwal designu. Każda edycja jest pretekstem do poruszania zagadnień związanych z szeroko pojętym projektowaniem w kontekście zmian, jakie zachodzą w otoczeniu. Wystawy, warsztaty, wykłady i dyskusje dotykają takich tematów jak: technologia, projektowanie procesów, ekologia, wzornictwo, moda, architektura, rozwój miast czy rzemiosło. Wydarzenie łączy profesjonalistów oraz wszystkich tych, którzy fascynują się projektowaniem i są ciekawi zmian, zachodzących w dynamicznie rozwijających się społeczeństwach.

Hasłem Festiwalu w 2023 jest „Stabilność”. Od lat wszyscy słyszymy, że musimy być gotowi na ciągłe, nagłe zmiany, które są nieodłącznym elementem współczesnego świata. Ostatni okres pokazał, że nic nie jest pewne. Stabilność to wartość, która umożliwia planowanie działań i daje poczucie komfortu. Podczas Gdynia Design Days 2023 można będzie poszukiwać stabilności w niestabilnym świecie.

Prace artystów związanych z GDD będzie można doświadczać także po Festiwalu w Strefie Marzymy Pełnią Barw. Inne przewidziane atrakcje to między innymi treningi siatkówki, zajęcia jogi, kino na plaży oraz muzyczne spotkania.

Co łączy Porsche Centrum Sopot i Gdynia Design Days?

Porsche od 75 lat produkuje sportowe samochody, wyznaczając również nowe ścieżki projektowania. Tworzy własne projekty, ale też inspiruje do działania artystów, designerów, architektów, sportowców. Porsche Centrum Sopot od kilku lat wspiera Festiwal Gdynia Design Days. W 2022 dzięki mecenatowi nad wystawą Sunken Romance mieszkańcy Gdyni i turyści mogli śledzić losy wyłowionego z Bałtyku samochodu. W 2023 zaprasza do dyskusji w oparciu o instalację “In the shell” autorstwa zulu kuki.

Karolina Obrębska, Manager ds. Marketingu i PR Porsche Centrum Sopot i Zulu Kuki, autor instalacji “In the Shell”

Oficjalne otwarcie Strefy odbyło się w niedzielę 3 lipca. W konferencji prasowej z ramienia Porsche Centrum Sopot uczestniczyła Karolina Obrębska, Manager ds. Marketingu i PR Porsche Centrum Sopot.

W strefie prezentowane będą modele marki Porsche. Obecnie stoi tam Taycan Cross Turismo.

Porsche na plaży – do 30 lipca

Instalacja stworzona na Gdynia Design Days powstała dzięki współpracy z Porsche Centrum Sopot i będzie jej można doświadczyć w Strefie Marzymy Pełnią Barw na Plaży Miejskiej w Gdyni od 1 do 30 lipca 2023, w poniedziałek i wtorek: do 11 do 18, w środę 11-20, w czwartek: 11-21, piątek: 11-23, a w sobotę i niedzielę: 11-20.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Droga ekspresowa S6 – stan realizacji

S6, to ekspresowe połączenie Szczecina z Trójmiastem i łatwiejszy dojazd do nadmorskich miejscowości. Przyjrzyjmy się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *