Slider
Slider

Porsche eBike Cross – nowy, elektryczny rower w Porsche Centrum Sopot

Ofertę marki Porsche wkrótce uzupełni nowy model Taycan Cross Turismo, który będzie uterenowioną odmianą kombi, znanego już elektrycznego samochodu Taycan. Wraz z nowym modelem, producent zaprojektował też dwa jednoślady. Jeden z nich, eklektyczny rower e Bike Cross, trafił do salonu Porsche Centrum Sopot. Co sprawia, że kosztuje on aż 37 000 zł? 

Porsche ma już ponad 20-letnie doświadczenie w produkcji własnych rowerów. Najnowsze modele eBike Cross oraz eBike Sport powstały wraz z projektem uterenowionego Taycana z nadwoziem kombi.

Jednoślady bazują na silniku centralnym japońskiego producenta Shimano EP8, który zasilany jest akumulatorem 504 Wh. Zastosowano tu wiele, markowych elementów konstrukcyjnych, między innymi kompletne hamulce i amortyzatory od Magura, przednie oświetlenie od Supernova, ponadto komponenty komponenty od Ergon oraz Crankbrothers. Ramę wykonano z włókna węglowego.

Fot. Porsche

Porsche podkreśla, że rowery stanowią uzupełnienie Cross Turismo. Nowy samochód z Zuffenhausen posiadać bowiem będzie specjalny zaczep, na którym pomieścić będzie mógł jednoślady. Rowery zbudowano w oparciu o współpracę niemieckiego producenta Rotwild oraz studia projektowego Studio F. A. Porsche.

Porsche eBike Sport dostępny jest wyłącznie w kolorze białym oraz trzech rozmiarach ramy. Kosztuje 9600 euro (czyli około 45 000 zł). Porsche eBike Cross dostępne jest wyłącznie w czarnym kolorze i występuje również w trzech rozmiarach, jego cena to 7650 euro (37 000) zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Przedpremierowo – zupełnie nowy Nissan Qashqai w salonie Nissan Zdunek KMJ Gdynia

Od 7 do 11 maja w salonie Nissan Zdunek KMJ w Gdyni, a następnie, do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *