Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Porsche obchodzi jubileusz 75-lecia, a dealer Porsche Centrum Sopot z tej okazji stworzył wyjątkowego Taycana

W 1948 r. Ferry Porsche zrealizował marzenie o własnym samochodzie sportowym: wspólnie ze swoim zespołem wyprodukował Porsche 356 „No. 1” Roadster. W ten sposób narodziła się legendarna marka i tak rozpoczęła się historia sukcesu, która stoi za legendą Porsche. W 2023 r. producent sportowych aut świętuje swoje 75-te urodziny. “Kolorowy” akcent tego jubileuszu spotkać można także w Porsche Centrum Sopot. 

„Na początku rozglądałem się i nie mogłem znaleźć samochodu, o jakim marzyłem, więc zdecydowałem się go zbudować sam”.

Ferry Porsche

To słynne zdanie twórcy marki z Zuffenhausen jest aktualne do dzisiaj. Porsche nieustanni dąży do urzeczywistnienia marzeń. W tej marce marzenia to nie tylko cele, ale i paliwo, które ją napędza. Dla podkreślenia zarówno ideologii jak i historii, firma obmyśliła całą strategię komunikacji. Kluczowym elementem są kolory.

Kolor jest wyrazem osobowości i kreatywności, wnosząc wyjątkową energię do otaczającego nas świata. Dlatego też Porsche świętuje swoje 75-lecie stawiając na różne barwy. Kolory te mogą być mylące i źle zinterpretowane – z założenia są one inspirowane historią i sukcesami marki.

Pierwotnym punktem wyjścia do stworzenia “sztuki kolorów 75-lecia” była seria ośmiu “bohaterskich” barw Porsche, od Speed Yellow i Ruby Stone po Lava Orange, Neptune Blue i Forest Green. Każdy kolor został następnie połączony z kultowym samochodem z przeszłości lub teraźniejszości Porsche i przeniesiony na indywidualną i wysoce teksturalną scenerię, aby pomóc przekazać szczególne cechy związane z tym odcieniem.

Program “Marzymy pełnią barw” został z powodzeniem przyjęty i wdrożony na całym świecie, wspierając niezliczone inicjatywy o rozpoznawalnym i niezapomnianym temacie, realizowane w opakowaniach, naklejkach, wyświetlaczach i tłach wraz z licznymi kampaniami cyfrowymi.

Inspiracją tej sztuki zaproponowanej przez centralę Porsche, było stworzenie wyjątkowego modelu Taycan przez lokalnego, sopockiego przedstawiciela tego producenta. Porsche Centrum Sopot okleiło jeden ze swoich egzemplarzy w kolory 75-lecia Porsche. Efekt przerósł oczekiwania i samochód wzbudza zachwyt na trójmiejskich ulicach!

Sam wybór modelu też nie był przypadkowy – Taycan to współczesna interpretacja DNA Porsche. To pierwszy, seryjny, w pełni elektryczny model tej marki, który łączy sportowe właściwości jezdne, wyczynowe osiągi w najmocniejszych wersjach oraz niepowtarzalny styl i coś, co pewnie może zaskoczyć – czyli wysoki komfort jazdy.

Atutem modelu jest też jego dostępność. Zła wiadomość jest jednak taka, że nie można zamówić egzemplarza w rocznicowych barwach. Za to dealer Porsche Centrum Sopot dysponuje kilkunastoma egzemplarzami dostępnymi do bardzo szybkiego odbioru.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Ostatni etap prac na moście wantowym w Gdańsku. W sobotę zawężenie jezdni

Dobiegają końca prace konserwacyjne na moście wantowym im. Jana Pawła II w ciągu ul. Sucharskiego. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *