środa , 10 sierpnia 2022
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Porsche Road Tour 2018 – wyjątkowa kawalkada ponownie na pomorskich drogach

Porsche Road Tour 2018 z Porsche Centrum Sopot-46674195 koni mechanicznych i blisko 6 milionów złotych. Takie parametry reprezentuje tegoroczna stawka Porsche Road Tour 2018. Impreza, za sprawą lokalnego dealera marki – firmy Porsche Centrum Sopot, ponownie trafiła na Pomorze. W barwnej kolumnie, która do piątku przemierzać będzie trójmiejskie i kaszubskie trasy, jedzie łącznie 9 samochodów. Wśród nich przedstawiciele każdego z 5 oferowanych modeli, w różnych specyfikacjach. Gwiazdami są najpotężniejsze w stawce warianty: 911 Turbo S oraz Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo.

Tegoroczna edycja Porsche Road Tour to przede wszystkim zupełnie nowa trasa, prowadząca z Sopotu, przez Gdynię, Rumię i Wejherowo do Lęborka. Stamtąd grupa odbija na południe, aby dotrzeć do Hotelu Kiston w okolicach Sulęczyna, a następnie przez między innymi Szymbark, Żukowo i Chwaszczyno, powrócić do Sopotu.

Około 200 kilometrowy odcinek, zgodnie z ideą imprez typu „road tour”, pozwala przetestować samochody w różnych, drogowych warunkach, jeden po drugim. To doskonała opcja dla osób, które wahają się co do wyboru swojego nowego Porsche i chcą w powtarzalnych warunkach przetestować i porównać różne modele bezpośrednio po sobie.

Porsche Road Tour 2018 z Porsche Centrum Sopot-4676

Trasa opracowana została w taki sposób, aby umożliwić ocenę komfortu jazdy, parametrów jezdnych, ale także walorów w postaci np. systemu audio.

Najwięcej emocji wśród uczestników wzbudziły najmocniejsze samochody – 580 konne 911 Turbo S z napędem na 4 koła oraz jeszcze mocniejsza Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo, która dzięki współpracy silnika spalinowego z elektrycznym, generuje moc aż 680 koni mechanicznych.

Porsche Road Tour 2018 z Porsche Centrum Sopot-103855

Instruktorzy, którzy czuwają i podpowiadają jak bezpiecznie i rozsądnie posłużyć się tymi samochodami, pozwalają skorzystać między innymi z tak zwanej procedury startu – która dba o to, aby wprawienie w ruch samochodu było maksymalnie efektywne.

Który z modeli zrobił największe wrażenie na załodze Moto3m.pl? 

Porsche Road Tour 2018 z Porsche Centrum Sopot-4664Dla mnie, niezmiennie, liderem pod względem wrażeń z jazdy pozostaje model Cayman GTS. Stosunkowo lekki samochód, perfekcyjnie wyważony, z centralnie umieszczonym silnikiem, mimo „tylko” 365 koni mechanicznych, wywołuje szeroki uśmiech wraz z każdym pokonanym zakrętem.
Zaskoczyły mnie też 911-tki, Turbo S – poza oczywistymi osiągami, okazuje się również całkiem cywilizowanym samochodem, którym w komfortowych warunkach można jeździć na tak zwanych „trasach”. Przy tym płynna (co nie znaczy wolna) jazda, może zaowocować bardzo rozsądnym zużyciem paliwa na poziomie niespełna 12 litrów benzyny na 100 kilometrów. Podobnie w moich oczach wypadła pięknie skonfigurowana, trochę „szpanerska”, 911’tka 4 GTS Cabriolet.

Ilekroć biorę udział w tego typu imprezie, zawsze trafi się jakiś model do którego mnie „nie ciągnie”, a do jazdy nim podchodzę obojętnie. Później natomiast okazuje się, że to ten, który najdłużej pozostaje w pamięci. Po dzisiejszych jazdach, takim autem jest dla mnie Macan GTS. Niepozorny, „mały” SUV, który wydawać by się mogło, obok takich tuzów jak 911 Turbo S czy Panamera Turbo, nie jest w stanie wywołać emocji. A jednak! Zaskakująco zwinny i łatwy w prowadzeniu, z odpowiednim „odejściem” – szybko zapomniałem, że jadę SUV’em i bez problemu utrzymywałem tempo mocniejszych samochodów przede mną.

Porsche Road Tour 2018 z Porsche Centrum Sopot-4746
W tym miejscu trochę odstawał Cayenne Turbo, który w tym gronie pełnił raczej rolę oazy spokoju. Wysokie i masywne nadwozie nie prowokuje do szaleńczych pościgów na zakrętach, oferuje za to wyśmienity komfort jazdy i majestat każdego manewru, który się nim wykonuje. 

Porsche Road Tour 2018 z Porsche Centrum Sopot-4662

Uczestnictwo w Porsche Road Tour jest płatne, jednak dostępne dla każdego. Nie trzeba być właścicielem Porsche, aby wziąć udział w tej przygodzie. Pozwala ona wkroczyć w magiczny świat tej marki i zaszczepić w sobie miłość do niej. Emocje jakie temu towarzyszą trudno jest wycenić, ale bez wątpienia są one warte tej ceny!

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowo – nowe, elektryczne Renault Megane e-Tech w Renault Zdunek

Długo wyczekiwana nowość spod znaku Renault – nowe wcielenie popularnego kompaktowego Megane, dotarło do Trójmiasta. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.