MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Mat. Prasowe

Powrót kultowej Porsche Parade – Ósma odsłona już 20-22 sierpnia także na Pomorzu!

Od muzealnych klasyków po najnowsze 911 – kawalkada ponad stu samochodów kultowej marki ze Stuttgartu-Zuffenhausen przejedzie przez Polskę w weekend 20-22 sierpnia. Właściciele i miłośnicy Porsche wyruszą z Warszawy, by po pokonaniu ponad pół tysiąca kilometrów przez Wzniesienia Łódzkie, Dolinę Konińską, Kujawy i Kaszuby dotrzeć do Trójmiasta.

Sportscar Together Day to globalna seria spotkań organizowanych dla fanów marki założonej przez Ferdinanda Porsche. Podczas imprez w różnych częściach świata klienci, członkowie klubów Porsche oraz właściciele zabytkowych samochodów wspólnie doświadczają wyjątkowej podróży po pieczołowicie wybranych trasach. W Polsce tradycyjnie elementem Sportscar Together Day jest Porsche Parade, która w tym roku odbędzie się już po raz ósmy.

Spotkanie Porsche na Stadionie Narodowym

Wszystko rozpocznie się w piątek 20 sierpnia w Warszawie, na stadionie PGE Narodowy. Między godziną 8 a 10 na płycie stadionu pojawią się nie tylko uczestnicy przejazdu, ale i wszyscy chętni właściciele samochodów marki, którzy do 17 sierpnia zarejestrują się przez mail porscheparade@walk.pl. W wydarzeniu w Warszawie mogą również wziąć udział fani motoryzacji, którzy do 17 sierpnia dokonają mailowej rejestracji oraz wniosą opłatę za uczestnictwo.

Rajd przez pięć województw

O godzinie 10 nastąpi wyjazd na trasę 120 uczestników parady – na etapie jazdy przez Warszawę planowana jest eskorta policji. Uczestnicy wyruszą na zachód Autostradą Wolności A2, lecz w okolicach Łodzi zjadą na mniej oczywiste trasy prowadzące nad Bałtyk. Niezwykłą kawalkadę będą mogli obejrzeć między innymi mieszkańcy Pabianic, Konina, Żnina oraz Człuchowa. Sobotnia część parady zakończy się przed hotelem Radisson Blu w Sopocie, a zwieńczeniem emocjonującej podróży dla uczestników Porsche Parade 2021 będzie udział w festiwalu Salt Wave na Półwyspie Helskim.

Bardzo się cieszymy, że możemy w tym roku ponownie zaskoczyć fanów i klientów marki wyjątkową trasą przez Polskę – mówi Marek Sworowski, Marketing Director Porsche Polska. – Porsche Parade dla wielu osób stała się punktem obowiązkowym w kalendarzu, wydarzeniem ucieleśniającym prawdziwą motoryzacyjną pasję. W tym roku pojawimy się również w naprawdę urokliwych okolicach Łodzi oraz na drogach Wielkopolski, Kujaw i Kaszub, które warto odkryć.

120 unikalnych samochodów

Podczas Porsche Parade na drogach pięciu województw będzie można spotkać niepowtarzalny zestaw modeli Porsche z różnych okresów. Wśród 120 pojazdów, które biorą udział w przejeździe, znajdą się zarazem współczesne bestsellery marki, ale również kultowe modele sprzed lat, takie jak Porsche 911 3.2 Carrera, 944 Turbo czy 964 Backdate. Z Muzeum Porsche w Stuttgarcie specjalnie na tę okazję zostanie sprowadzony milionowy egzemplarz Porsche 911 (991) oraz model Carrera GT.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Droga ekspresowa S6 – stan realizacji

S6, to ekspresowe połączenie Szczecina z Trójmiastem i łatwiejszy dojazd do nadmorskich miejscowości. Przyjrzyjmy się …

Jeden komentarz

  1. Tyle samochodów marki Porsche, to dopiero będzie widowisko. Warto to będzie zobaczyć. Jednym z modeli sam miałem okazję się przejechać, w Porsche Centrum Sopot. Mój kolega tam kupował 911, bajka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *