środa , 14 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. GDDKiA

Poznaliśmy oferty na ostatni odcinek S6 w woj. pomorskim

Pięć firm i konsorcjów złożyło oferty na ostatni z trzech odcinków drogi ekspresowej S6 między Słupskiem a Lęborkiem. Przetarg dotyczy fragmentu S6 od końca obwodnicy Słupska do węzła Bobrowniki. Będzie on realizowany, podobnie jak pozostałe, w formule Projektuj i buduj.

Obowiązki przyszłego wykonawcy

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie i budowa dwujezdniowej drogi ekspresowej S6 między końcem obwodnicy Słupska (węzłem w Redzikowie) a węzłem Bobrowniki o długości ok. 16 km. W ramach niego zostaną zrealizowane dwa węzły drogowe – w Budach i Bobrownikach oraz infrastruktura bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony środowiska. Będzie to trasa o przekroju po dwa pasy ruchu w obu kierunkach i pasach awaryjnego postoju. To kolejna z inwestycji GDDKiA, w której wykonawca ma możliwość wyboru rodzaju nawierzchni i sam zdecyduje czy trasę główną zbuduje betonową czy bitumiczną.

Do przetargu stanęło pięć podmiotów – firm i konsorcjów. Najtańszą ofertę, na kwotę 473,55 mln zł, złożyło PUT Intercor. Zamawiający przeznaczył na to zadanie 750 mln zł.

Oferent Kwota
1 PUT Intercor 473 550 000,00 zł
2 NDI (lider), NDI Sopot (partner), Limited Liability Partnership „Todini Central Asia” (partner) 548 743 636,72 zł
3 Kobylarnia (lider) i Mirbud (partner) 549 810 000,00 zł
4 Budimex 563 589 244,70 zł
5 PORR 626 685 000,00 zł

Kryteria oceny ofert

Złożone oferty będą oceniane przy zastosowaniu następujących kryteriów: przedłużenie okresu gwarancji jakości na wybrane elementy infrastruktury o maks. 5 lat (maks. 30 proc.), skrócenie terminu realizacji kontraktu o maks. 3 miesiące (maks. 10 proc.) oraz cena (60 proc.). Wszyscy oferenci zadeklarowali maksymalne wydłużenie gwarancji jakości i skrócenie terminu realizacji kontraktu.

Przed nami kolejne przetargi

W III kw. 2021 r. ruszą przetargi na budowę odcinków od Koszalina do obwodnicy Słupska. Obecnie ukończone są już projekty budowlane i wkrótce będą składane wnioski o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID)

Trzy odcinki już są budowane

W budowie w województwie pomorskim są już trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 41 km. Natomiast w fazie przetargu jest siedem odcinków drogi ekspresowej o łącznej „długości ok. 104 km: Leśnice (k. Lęborka) – Bożepole Wielkie, druga jezdnia obwodnicy Słupska, Bobrowniki – Skórowo, Skórowo – Leśnice oraz duża i niezwykle ważna inwestycja dla Pomorza – S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej: Chwaszczyno – Żukowo oraz Żukowo – Gdańsk Południe wraz z obwodnicą Żukowa.

Budowa wszystkich odcinków drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim wraz z Obwodnicą Metropolii Trójmiejskiej powinna zakończyć się w 2025 r. Do dyspozycji kierowców będzie to łącznie z istniejącymi odcinkami blisko 200 km trasy S6.

Źródło: GDDKiA

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Klasyki przejadą przez Trójmiasto i rozpoczną w ten sposób sezon

Klasyczne rozpoczęcie sezonu zabytkowej motoryzacji w Trójmieście to cykl spotkań, które od kilku lat organizowane …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *