344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Pracowity poniedziałek gdyńskiej drogówki

Fot. KWP
Fot. KWP

27 kolizji i jeden wypadek to poniedziałkowy bilans zdarzeń na gdyńskich drogach. Od rana, do późnego popołudnia policjanci z gdyńskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzeń, wyjaśniali ich przyczyny, organizowali ruch alternatywny. Mundurowi na bieżąco niwelowali też uciążliwe skutki kolizji, które odczuwali wszyscy kierowcy poruszający się po Gdyni. Wczorajsza aura była niekorzystna nie tylko dla zmotoryzowanych. Policjanci przypominają o zasadach szczególnej ostrożności za kierownicą w trudnych warunkach atmosferycznych i mówią o bezpiecznej prędkości, która nie jest równoznaczna z prędkością dopuszczalną przez znaki drogowe.

3 maja br. gdyńscy policjanci zapamiętają jako dzień wyjątkowo bezpieczny na drogach. W świąteczny wtorek nie doszło do żadnego wypadku ani kolizji, nikt nie został poszkodowany, ruch odbywał się płynnie, bez żadnych utrudnień. Zupełnie inaczej wyglądał wczorajszy dzień na gdyńskich drogach. Policjanci zanotowali łącznie aż 28 zdarzeń. W 1 wypadku ucierpiała jedna osoba, doszło też do 27 kolizji, a ruch w Gdyni zdominowały uliczne korki, odczuwalne przez wszystkich zmotoryzowanych.

Wczoraj od rana warunki drogowe w Gdyni były bardzo trudne. Długotrwałe i intensywne pady deszczu, silne podmuchy wiatru oraz niekorzystne warunki biometeorologiczne były odczuwalne nie tylko za kierownicą. Niestety w kilkudziesięciu przypadkach kierowcy zlekceważyli zasady bezpieczeństwa, co doprowadziło do szeregu zdarzeń, wymagających interwencji policjantów z drogówki. Na miejscu 1 wypadku i 27 kolizji mundurowi wyjaśniali przyczyny drogowych zdarzeń, organizowali objazdy, minimalizowali też na bieżąco powstające utrudnienia, które odczuwali wszyscy uczestnicy ruchu. Policjanci zatrzymali wczoraj 3 prawa jazdy kierowców powodujących zagrożenie w ruchu drogowym oraz 24 dowody rejestracyjne pojazdów, których stan techniczny wymaga wizyty w stacjach diagnostycznych.

Gdynia - droga hamowania

Pamiętajmy, że warunki drogowe mogą być bardzo zmienne. Duży wpływ na bezpieczeństwo w ruchu mają czynniki atmosferyczne. Obowiązkiem każdego kierowcy jest dostosowanie techniki jazdy do aktualnych warunków. Głównymi elementami gwarantującymi bezkolizyjną jazdę są bezpieczna prędkość i odległość od poprzedzających pojazdów. Bardzo ważna jest też koncentracja za kierownicą, umożliwiająca szybką i właściwą reakcję w sytuacji kryzysowej.

Gdynia - bezpieczna odleglosc

Źródło: KWP

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolejna nowość w Škoda Plichta – Octavia po liftingu

Sezon nowości w Škodzie trwa w najlepsze. Dopiero co informowaliśmy i testowaliśmy zupełnie nowe generacje …

Jeden komentarz

  1. Jeżeli na autostradzie przy 140km/h bezpieczny odstęp wynosi 80m to oznacza że wyprzedzając pojazdy przy tej predkości to nie wolno zjeżdżać na prawy pas pomiędzy samochody jeśli odległość między nimi nie jest większa niż 160m.Tak samo po wyprzedzeniu należy zjechać na prawy dopiero w tedy jeśli ten samochód którego się wyprzedziło będzie za nami te dobre 80m żeby nie zaburzać bezpiecznego odstępu.
    Niech o tym pamiętają ci którzy zarzucają innym blokowanie lewego pasa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *