Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Premiera! Nowa 911’tka Turbo S już w Porsche Centrum Sopot

Premiera! Nowa 911’tka Turbo S już w Porsche Centrum Sopot

Rynek samochodowy w Trójmieście budzi się z pandemicznego snu, fabryki światowych marek wznowiły produkcję, a w salonach znów pojawiają się nowości. Do Porsche Centrum Sopot przyjechał pierwszy egzemplarz kultowej 911’tki w topowym wydaniu Turbo S. Udało nam się zajrzeć do niedostępnego na co dzień magazynu i możemy pokazać Wam ten samochód jeszcze w transportowym ochraniaczu. 

Porsche 911 Turbo S Cabriolet ma nowy 3,8-litrowy silnik typu bokser z dwiema turbosprężarkami VTG, który generuje moc 650 KM. To o 70 KM więcej niż w poprzedniku. Maksymalny moment obrotowy wzrósł o 50 Nm i wynosi teraz 800 Nm. O przeniesienie tej mocy na koła dba specyficzna dla Turbo 8-biegowa przekładnia Porsche Doppelkupplung (PDK). Dzięki niej sprint od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 2,7 sekundy (0,2 sekundy szybciej niż poprzednik), a od 0 do 200 km/h 8,9 sekundy! Prędkość maksymalna pozostaje niezmieniona i nadal wynosi 330 km/h.

Wraz z mocą silnika, wzrosły też wymiary kultowej „turbiny”. Nadwozie nad przednią osią jest o 45 mm szersze (całościowo mierzy 1840 mm), a szerokość nad tylną osią to 1900 mm (wzrost o 20 mm). Z przodu rozstaw kół wzrósł o 42 mm, a z tyłu – o 10 mm.

Ponadto, wizualnie zmienił się przedni pas z szerszymi wlotami powietrza oraz z podwójnymi modułami świateł, a także standardowymi reflektorami matrycowymi LED z ciemnymi wstawkami. Przeprojektowany, pneumatycznie rozkładany przedni spoiler i większe tylne skrzydło zapewniają o 15% większy docisk.

Prezentowany na zdjęciach egzemplarz, jest pierwszym jaki trafił do Porsche Centrum Sopot i wkrótce przekazany zostanie nabywcy. Posiada on czarny lakier oraz opcjonalne obręcze 911 Turbo S Exclusive Design w wersji dwukolorowej.

Modele 911 Turbo S w wersji Coupé dostępne są w cenie od 1 077 000 zł, natomiast wersja Turbo S Cabriolet od 1 143 000 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

I Independence Day w Trójmieście – czyli amerykańskie święto niepodległości z samochodami zza oceanu

Faecbook’owa grupa Amcary Trójmiasto postanowiła uczcić amerykańskie święto niepodległości w Trójmieście w motoryzacyjny sposób. Właściciele ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *