czwartek , 22 października 2020
Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Premiera nowego cruisera BMW R 18 w BMW Zdunek Motorrad Gdańsk

Premiera nowego cruisera BMW R 18 w BMW Zdunek Motorrad Gdańsk

W salonie BMW Zdunek Motorrad w Gdańsku zadebiutował dzisiaj nowy model R 18. Jest to model, który jak żaden inny do tej pory, w pełni wpisuje się pod względem technicznym i stylistycznym w tradycje historycznych motocykli BMW. Nawiązuje on do słynnych modeli, takich jak BMW R 5, ponownie oferując esencję motocykla – purystyczną, bezkompromisową technikę i silnik typu bokser jako epicentrum radości z jazdy.

R 18 łączy klasyczną stylistykę z nowoczesną techniką. Sercem nowego motocykla jest opracowany całkowicie od nowa dwucylindrowy silnik o przeciwległych cylindrach – „Big Boxer”. Nawiązuje on do tradycyjnych, chłodzonych powietrzem bokserów z początków produkcji BMW Motorrad w 1923 r.

Największy stosowany w seryjnej produkcji motocykli dwucylindrowy bokser ma pojemność 1802 cm3. Jego moc wynosi 91 KM przy 4750 obr/min. W zakresie od 2000 do 4000 obr/min oferuje moment obrotowy wynoszący ponad 150 Nm.

Sercem układu jezdnego nowego R 18 jest dwupętlowa rama z rur stalowych. Jej konstrukcja nawiązuje do ram tego typu, które mają w BMW Motorrad długie tradycje. Wykonany według podobnego wzoru wahacz tylnego koła ma, podobnie jak legendarny BMW R 5, przykręcaną przekładnię tylnego koła. W zawieszeniu nowego BMW R 18 celowo zrezygnowano z możliwości elektronicznej regulacji. Zamiast tego teleskopowy widelec i bezpośrednio połączona centralna kolumna resorująca z tłumieniem zależnym od skoku i regulowanym napięciem wstępnym sprężyny zapewniają doskonałe prowadzenie koła i wysoki komfort zawieszenia. BMW R 18 wyposażony jest w podwójny hamulec tarczowy z przodu i pojedynczy hamulec tarczowy z tyłu w połączeniu z czterotłoczkowymi zaciskami.

R 18 First Edition: ekskluzywny wygląd w lakierze i chromie.

Od momentu wprowadzenia na rynek nowy model R 18, oprócz standardowego modelu zarezerwowanego na niektóre rynki, oferowany będzie na całym świecie jako ekskluzywne R 18 First Edition. Łączy w sobie wygląd R 18 z ekskluzywnym wyposażeniem w klasycznym czarnym lakierze z podwójnymi białymi liniami. Innymi ciekawymi elementami są liczne chromowane powierzchnie, plakietka na siedzisku oraz chromowana wstawka „First Edition” na pokrywach bocznych.

Cena nowego motocykla BMW R 18 rozpoczyna się od 99 900 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Pierwsze urodziny Volvo Car Plichta Gdynia

Mija rok od rozpoczęcia działalności dealera Volvo Car Plichta Gdynia. Salon, należący do największej Grupy ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *