środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Premierowo w DS Zdunek Trójmiasto: DS 4 – czwarty w rodzinie!

Rodzina awangardowych samochodów z Francji wciąż się powiększa. Do miejskiego crossover’a DS 3, komfortowego SUV’a DS 7 i luksusowej limuzyny DS 9 dołącza kompakt z segmentu C-Premium – model DS 4. Przedprodukcyjny egzemplarz zobaczyć można w salonie DS Zdunek Trójmiasto do soboty 10 lipca. Do stałej ekspozycji nowy model trafi w ostatnim kwartale tego roku.

DS 4 posiada nadwozie o rzadko spotykanych proporcjach. Szerokość wynosi 1,83 metra, długość to 4,40 metra a wysokość jedyne 1,47 m. Sylwetkę dodatkowo „wzmacniają” duże koła o średnicy nawet 720 mm (z felgami do 20 cali). Wszystko to sprawia imponujące wrażenie, zapewniając mu wyjątkowy wygląd.

Przód pojazdu podkreśla nowa sygnatura świetlna. Reflektory są wyposażone w system DS MATRIX LED VISION , który łączy światła matrycowe i kierunkowe. Zostały w nich zintegrowane również światła do jazdy dziennej złożone z dwóch rzędów diod LED po każdej stronie (łącznie 150 diod LED). Z kolei DS WINGS łączą reflektory przednie z osłoną chłodnicy.

Tradycyjnie dla marki mamy tutaj klamki ukryte w bocznych powierzchniach nadwozia. Ciekawym zabiegiem stylistycznym jest także przedłużony dach, który schodzi bardzo nisko do mocno pochylonej tylnej szyby. Masywne tylne błotniki z krzywiznami i ostrymi krawędziami nadwozia eksponują tylny słupek, zaakcentowany błyszczącym czarnym lakierem i inkrustowanym emblematem DS Automobiles. Również tył samochodu otrzymał sygnaturę świetlną nowej generacji ze światłami z motywem łuski wykonanymi w technice laserowej.

Wnętrze to festiwal ekstrawagancji. Wygodne, miękkie i mięsiste fotele z funkcją ogrzewania, wentylowania oraz masażu, świetne materiały wykończeniowe i nowe akcenty stylistyczne, oczywiście z charakterystycznym dla marki motywem rombów. Uwagę przyciągają wyświetlacze – jeden centralny, jeden przed oczami kierowcy i kolejny w konsoli środkowej przy dżojstiku wyboru przełożeń skrzyni biegów.

Do wykończenia użyto zależnie od wersji, szlachetnych materiałów takich jak skóra nappa, elementy dekoracyjne z brązowego jesionu lub z kutego karbonu. Ładnie wkomponowano takie elementy jak na przykład przyciski do otwierania szyb tuż pod linią okna.

Dostępne jednostki napędowe i poziomy wyposażenia

W DS 4 dostępne są cztery silniki. Benzynowe: PureTech 130 Automatic, PureTech 180 Automatic i PureTech 225 Automatic oraz silnik wysokoprężny BlueHDi 130 Automatic.

Gama składa się z trzech wersji: DS 4, DS 4 CROSS i DS 4 PERFORMANCE LINE, każda wersja oferuje kilka poziomów wyposażenia:

– Cztery poziomy dla DS 4: BASTILLE, BASTILLE+, TROCADERO i RIVOLI, a także Edycja limitowana na debiut rynkowy: DS 4 LA PREMIÈRE,
– Dla DS 4 CROSS: CROSS TROCADERO i CROSS RIVOLI
– Dla DS 4 PERFORMANCE LINE: PERFORMANCE LINE i PERFORMANCE LINE+.

Technologia rzeczywistości rozszerzonej

W zakresie łączności priorytetem było oferowanie zaawansowanych rozwiązań w standardzie od poziomu wyposażenia TROCADERO, aby kierowca nie musiał już odrywać wzroku od drogi. Wyświetlacz DS EXTENDED HEAD UP DISPLAY proponuje awangardowe doświadczenie i stanowi pierwszy krok w stronę rozszerzonej rzeczywistości. Nowa immersyjna technologia umożliwia wyświetlanie informacji niezbędnych w trakcie prowadzenia bezpośrednio „na drodze”. Złudzenie optyczne sprawia, że dane wyświetlane są cztery metry przed przednią szybą, tam gdzie naturalnie pada wzrok kierowcy. Pole wyświetlania ma przekątną aż 21”. Odnosi się wrażenie, że najważniejsze informacje o prędkości, działaniu systemów wspomagania prowadzenia, nawigacji, o odtwarzanej muzyce oraz ostrzeżenia są wyświetlane wprost na drodze.

Ceny DS 4 rozpoczynają się od 114 900 zł. Najdroższe, kompletnie wyposażone warianty przekraczają 200 000 zł. Optymalnie skonfigurowane, najczęściej wybierane egzemplarze kosztować będą około 150 000 zł.

Samochód do stałej oferty ekspozycyjnej dealera trafi najprawdopodobniej w październiku tego roku.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Uwaga na strefy! Straż Miejska w Gdańsku przypomina kierowcom o zasadach ruchu w rejonie Głównego Miasta

W rejonie Głównego Miasta w Gdańsku funkcjonują jednocześnie cztery strefy, w których obowiązują szczególne zasady …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *