sobota , 13 sierpnia 2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Premierowy pokaz Alfy Romeo Tonale w salonie Auto-Mobil w Gdyni

Z jednodniową wizytą, do Trójmiasta przyjechała nowa Alfa Romeo Tonale. To kompaktowy SUV, którego zadaniem jest stawienie czoła takim modelem jak Audi Q3, BMW X1, Lexus UX czy też Mercedes-Benz GLA. „Włoszka” kusi klientów charakterystycznym „alfowym” stylem i włoskim duchem. Pod ładnym nadwoziem skrywa się technologia m.in. z modeli Fiata i Jeep’a. Tonale debiutuje w ekskluzywnej, bogato wyposażonej wersji premierowej „EDIZIONE SPECIALE” wycenionej na 180 000 zł. Jedyny pokaz w Trójmieście odbył się w miniony piątek w salonie Auto-Mobil w Gdyni, gdzie pokazano prototypowy wariant Ti. Pierwsze egzemplarze w stałej ekspozycji pojawią się na przełomie maja i czerwca. 

Producent określa Tonale jako wyraz metamorfozy marki. Pozostaje on wierny swojemu DNA, który od 1910 roku cechuje szlachetna włoska sportowa elegancja.

W naszym salonie zebraliśmy już kilka zamówień na nowy model Tonale. Po dzisiejszej prezentacji spodziewamy się kolejnych. Pierwszych własnych egzemplarzy ekspozycyjnych spodziewamy się pod koniec maja i wkrótce po tym, zaprosimy klientów na jazdy testowe. Podczas dzisiejszego wydarzenia, nawet catering dostosowaliśmy kolorystycznie do premierowego modelu – informuje Paweł Kozłowski, Dyrektor Sprzedaży Alfa Romeo w Auto-Mobil.

Samochód zaprojektowany został w Centro Stile Alfa Romeo i mocno nawiązuje do prezentowanego od kilku lat modelu studyjnego. Z przodu znajduje się niepowtarzalne „Trilobo”, czyli „twarz” samochodu z reflektorami adaptacyjnymi „3+3” z nową matrycą Full-LED nawiązujące do historycznego modelu SZ Zagato oraz charakterystyczny grill Alfy Romeo „Scudetto”. W tylnych światłach zastosowano te same elementy stylistyczne, co w światłach przednich, a linia boczna wyraźnie przypomina znane już Stelvio.

Wymiary samochodu są typowo kompaktowe jak na tą klasę – jego długość to 4,53 m, szerokość 1,84 m a wysokość 1,6 m.

Tonale „EDIZIONE SPECIALE” będzie dostępne w konfiguracji hybrydowej z 1,5-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem o mocy 130 KM sprzężonym z dwusprzęgłową skrzynią biegów, z wbudowanym 48-woltowym silnikiem elektrycznym „P2″ o mocy 15 kW (+20 KM) i momencie obrotowym 55 Nm. Będzie to tak zwana miękka hybryda. Z czasem dołączy mocniejsza hybryda, topowa, 4-napędowa odmiana Plug-In Hybrid Q4 o mocy 275 KM oraz  nowy diesel o pojemności 1,6 litra i mocy 130 KM.

Zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz nie brakuje włoskich akcentów. Flaga Italii znalazła się w kilku miejscach, ale i bez tego łatwo rozpoznać byłoby jaka to marka.

Mimo wyraźnie sportowego charakteru, Tonale nie przytłacza w środku, a bardzo dobre wrażenie robi również całkiem spory bagażnik.

Pierwszy samochód na rynku wyposażony w technologię NFT – z myślą o klientach z rynku wtórnego

Za zgodą klienta, NFT rejestrować będzie dane pojazdu, generując certyfikat, który może być wykorzystany jako gwarancja, że samochód był prawidłowo serwisowany i utrzymywany, co ma pozytywny wpływ na jego wartość rezydualną. Na rynku samochodów używanych, certyfikacja NFT stanowić będzie ważne dodatkowe źródło wiarygodnego pochodzenia, na które mogą liczyć właściciele i dealerzy. Równocześnie nabywcy będą spokojni przy wyborze swojego samochodu.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW X4 M w kolorze żółty Sao Paulo M

BMW kojarzy się najczęściej z kolorem czarnym. Ewentualnie srebrnym lub białym. To samochód najogólniej mówiąc „poważny”! …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.