piątek , 15 stycznia 2021
Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Premierowy pokaz Lexus’a LC Covnertible w Lexus Trójmiasto

Premierowy pokaz Lexus’a LC Covnertible w Lexus Trójmiasto

Do salonu Lexus Trójmiasto w Gdańsku, z dwudniową wizytą, przyjechał najnowszy w marce model – ekskluzywny kabriolet LC Convertible. Jest to pierwszy, oficjalny pokaz tego modelu w polskim salonie. Bazujący na modelu Coupe, piękny sportowy samochód, ma miękki składany dach i kabinę typu 2+2. Bazowa cena Lexusa z otwartym nadwoziem wynosi 632 000 zł. 

Lexus LC w wydaniu 500 jest jednym z ostatnich, dostępnych na europejskim rynku, samochodów z dużym, 5-litrowym, wolnossącym silnikiem V8. jednostka ta generuje 464 konie mechaniczne i gwarantuje wyśmienite osiągi. Od 0 do 100 km/h Lexus LC Convertible przyspiesza w 4.6 sekundy, a maksymalnie osiąga 270 km/h.

W stosunku do modelu Coupe, wersja otwarta ma zmienioną konstrukcję, aby zapewnić odpowiednią sztywność nadwozia. Miękki, materiałowy, czterowarstwowy dach rozkłada się w 15 sekund, a proces jego chowania trwa o sekundę dłużej. Czynność tę można wykonywać również w czasie jazdy z prędkością do 50 km/h. Panel sterowania dachem, znajduje się w centralnej konsoli i ukryty jest pod ozdobną klapką.

Inżynierowie odpowiedzialni za ten projekt, dużą wagę przyłożyli nie tylko do stylistyki, która ma spójna z modelem o zamkniętym nadwoziu, ale także dźwięku. W modelu LC Convertible mocne brzmienie silnika V8 zmienia się wraz ze wzrostem i spadkiem prędkości obrotowej, zyskując mocniejsze i bardziej wyraziste brzmienie, równolegle z naciskiem na pedał przyspieszenia przez kierowcę i sekwencjami zmian biegów za pomocą 10-biegowej skrzyni automatycznej. Ten efekt potęguje również brzmienie układu wydechowego.

Klimat(yzacja) w wydaniu Cabrio

LC Convertible ma system sterowania klimatyzacją podczas jazdy z otwartym dachem, który za pomocą czujnika automatycznie wykrywa, czy jest on opuszczony czy zamknięty i odpowiednio dostosowuje jej wydajność. Gdy dach jest otwarty, pod uwagę do obliczenia właściwych parametrów ustawień klimatyzacji i przepływu powietrza są brane takie czynniki, jak ilość światła słonecznego, zewnętrzna temperatura oraz prędkość samochodu.

Wbudowane w zagłówki, regulowane nawiewy ciepłego powietrza kierują je na szyję. Zaprojektowano je tak, by były odpowiednie dla osób o różnym wzroście. Włączają się automatycznie, ale można też użyć sterowania ręcznego z trójstopniowym zakresem regulacji temperatury. Inteligentny Climate Concierge Lexusa został dostosowany do użytku w kabriolecie, koordynując sterowanie automatyczną klimatyzacją, podgrzewaniem siedzeń i szyi oraz ogrzewaną kierownicą. Rozpoznaje nawet, gdy siedzenie pasażera nie jest zajęte, wyłączając ogrzewanie w celu zaoszczędzania energii.

Bazowa cena Lexus’a LC Convertible wynosi 632 000 zł. Obecnie dostępna jest tylko wersja LC500 i na razie nie ma konkretnych informacji czy dołączy do niej także hybrydowa odmiana LC500h.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Luksusowe coupe z mega-silnikiem: 2012 Mercedes-Benz CL600 W216 w Mercedes-Benz Witman

Jest wielki, ocieka luksusem, ma wielki silnik o pojemności 6 litrów i 12 cylindrach i ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *