poniedziałek , 2 października 2023
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvo Drywa baner 750x200
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvo Drywa baner 750x200
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Prezentacja systemów bezpieczeństwa nowej Klasy E z Mercedes-Benz BMG Goworowski

Prezentacja systemów bezpieczeństwa Klasy E BMG Goworowski-7618Autoryzowany partner marki Mercedes-Benz, firma BMG Goworowski, w sobotę 27 sierpnia zorganizował dla swoich klientów spotkanie, poświęcone aktywnemu poznaniu działania systemów bezpieczeństwa i wspomagających kierowców w nowej Klasie E. Ponad setka gości Dilera na własnej skórze przekonała się, że miano „najinteligentniejszej limuzyny świata” dla Klasy E jest w pełni uzasadnione.

Na specjalnie zaaranżowanej przestrzeni parkingu miejskiego obok hali sportowej w Gdyni, firma BMG Goworowski przygotowała tor testowy. Prezentowane były na nim możliwości najnowszej limuzyny wyższej klasy, jakim jest model Klasy E.

Prezentacja systemów bezpieczeństwa Klasy E BMG Goworowski-7612

Zaproszeni goście mieli możliwość empirycznego doświadczenia działań systemów wspomagających parkowanie – zarówno tego autonomicznego, jak i w pełni automatycznego w którym parkowanie następuje  przy użyciu smartphone’a. Aby z nich skorzystać, system wykryć musi wolną przestrzeń, w której możliwe jest zaparkowanie Klasy E, a następnie, po akceptacji przez kierowcę, w pełni automatycznie wykonuje manewr. Nowością jest również to, że posługując się smartphone’em z zainstalowaną aplikacją do obsługi Klasy E, można to wykonać znajdując się nawet poza samochodem. Tym samym, możliwe staje się opuszczenie pojazdu przez kierowcę, a następnie zaparkowanie np. w bardzo wąskim miejscu, gdzie nie byłoby możliwości otwarcia drzwi.

Kolejną atrakcją czekającą na uczestników wydarzenia był test systemu zapobiegającemu kolizji czołowej, zwany aktywnym asystentem hamowania, który polegał na nagłym wtargnięciu innego samochodu, wprost przed jadącą Klasę E. W sytuacji, gdyby coś odwróciło uwagę kierowcy i nie dostrzegł on w porę zagrożenia, w tradycyjnym samochodzie mogłoby dojść do groźnej w skutkach kolizji. Radar umieszczony z przodu limuzyny Klasy E wykrywa potencjalne zagrożenie, ostrzega akustycznie i wizualnie kierowcę, a w krytycznej sytuacji sam wyhamowuje samochód bez ingerencji kierowcy.

Prezentacja systemów bezpieczeństwa Klasy E BMG Goworowski-7616

Prezentacja systemów bezpieczeństwa Klasy E BMG Goworowski-7630Klasa E, jako najinteligentniejsza obecnie produkowana limuzyna, potrafi również odczytać znaki ograniczające prędkość i w sytuacji aktywowania systemu, dostosować się do maksymalnej, dopuszczalnej na danym obszarze prędkości. W przypadku prezentacji w Gdyni, było to symulowanie strefy miejskiej z ograniczeniem do 30 km/h.

Impreza odbywała się w pięknej, słonecznej pogodzie i wspaniałej atmosferze. Klienci zachwyceni działaniem nowych systemów, wrócili do swoich domów bogatsi w nowe doświadczenia, których dostarczyć może jedynie samochód marki Mercedes-Benz.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Grupa Makurat nowym dealerem marki SsangYong w Gdańsku

Grupa Makurat została autoryzowanym przedstawicielem południowokoreańskiej marki SSangYong. Salon sprzedaży jak i serwis znalazły się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *