Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Robert Borkowski/GDDKiA

Program #100obwodnic w województwie pomorskim

Trwają prace zmierzające do realizacji pięciu obwodnic na drogach krajowych w województwie pomorskim w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z miejscowości oraz dbałość o środowisko to najważniejsze cele stawiane przed tymi inwestycjami.

Spośród pięciu inwestycji realizowanych w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, najbardziej zaawansowane prace są przy obwodnicy miasta Brzezie zlokalizowanej między Białym Borem a Człuchowem na DK25. W ciągu najbliższych dni ogłoszony zostanie przetarg na realizację tej inwestycji. Trasa ma mieć ok. 4,6 km długości i wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum miejscowości od południowego zachodu. Jest to bardzo istotna inwestycja dla mieszkańców Brzezia, ponieważ obecna droga krajowa prowadząca przez tą miejscowość jest wąska i uniemożliwia jakąkolwiek przebudowę — nawet chodników — bez wyburzeń budynków.

Graf. GDDKiA

Zaawansowane prace toczą się także przy przygotowaniu obwodnicy Starogardu Gdańskiego w ciągu drogi krajowej nr 22. Aktualnie analizowane są poprawki biura projektowego naniesione na przygotowane Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe, by w dalszej kolejności móc wybrać najbardziej optymalny przebieg obwodnicy. Ta część dokumentacji jest przygotowywana przez samorządy lokalne i konsultowana przez GDDKiA.

Kolejnymi inwestycjami, dla których uzgadniane są programy inwestycji, są obwodnice Człuchowa w ciągu DK22 i DK25, Słupska i Kobylnicy na DK21/S6 oraz we wschodniej części województwa pomorskiego – Sztumu w ciągu DK55. Po zatwierdzeniu programów inwestycji kolejnym krokiem będzie przygotowanie dla poszczególnych obwodnic dokumentacji projektowych: studiów korytarzowych oraz studiów techniczno-ekonomiczno-środowiskowych.

Źródło: GDDKiA

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowy pokaz nowej Toyoty Yaris Cross w Toyota Walder Rumia

Do Trójmiasta, przedpremierowo, zawitał najnowszy model z gamy Toyoty: Yaris Cross. Nieduży SUV z segmentu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *