poniedziałek , 8 sierpnia 2022
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Przyjechał do Gdyni z gotówką kupić samochód. Został pobity i okradziony

Dzięki intensywnej pracy operacyjnej, kryminalni z gdyńskiej komendy ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzewane o dokonanie rozboju, do którego doszło w połowie lutego na terenie Gdyni.  Sprawcy pobili i okradli mężczyznę, który miał kupić od nich samochód. Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

W połowie lutego br. na jednym z internetowych portali aukcyjnych pojawiło się ogłoszenie dotyczące sprzedaży samochodu popularnej niemieckiej marki. Cena wystawionego pojazdu była stosunkowo niska w porównaniu do samochodów tej marki i rocznika. Na ogłoszenie odpowiedział 26 – letni mieszkaniec Lubawy, który przyjechał do Gdyni w celu obejrzenia i kupna samochodu. Po przybyciu w ustalone miejsce do 26 – latka podeszli dwaj mężczyźni, którzy użyli gazu i pobili go, a następnie ukradli pieniądze, które przeznaczone były na zakup samochodu.

Nad sprawą rozboju pracowali kryminalni z gdyńskiej komendy. W trakcie przeprowadzonych czynności zebrali informację, które naprowadziły ich na trop dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie przestępstwa. Po ustaleniu miejsc, w których ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości wytypowani sprawcy, policjanci w ubiegłym tygodniu dokonali ich zatrzymania. Podejrzewani o popełnienie przestępstw to mieszkańcy Gdyni w wieku 23 i 24 lat.

W trakcie zatrzymania i przeszukania mieszkań zajmowanych przez sprawców mundurowi zabezpieczyli odzież, w którą jeden z nich ubrany był w trakcie rozboju oraz telefon za pomocą którego sprawcy kontaktowali się z pokrzywdzonym. Ponadto w jednym z mieszkań kryminalni zabezpieczyli blisko 90 gramów amfetaminy.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w rozboju. Decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu. Za dokonanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają czy na koncie podejrzanych nie ma innych przestępstw o charakterze rozbójniczym.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Autobusy elektryczne dla gdańskiej komunikacji. Umowa z firmą MAN na 18 pojazdów podpisana

Nowa era w historii komunikacji miejskiej w Gdańsku. Za kwotę 62 mln zł Miasto zakupi …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.