sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Przywrócić czystość i blask wnętrzu – testujemy autokosmetyki od CarStyle.pl

Czyste wnętrze samochodu poprawia komfort podróżowania i przebywania w nim, ale świadczy też o właścicielu. Osobiście jestem w stanie zaakceptować zabrudzenia zewnętrzne auta, ale w środku oczekuję zawsze czystości i dobrej prezencji. Czyszczenie i pielęgnację można zlecić firmom detailingowym, albo spróbować zrobić to samemu. Taką propozycję złożył nam sklep CarStyle.pl

Nasz redakcyjny test kosmetyków obejmuje preparaty marki Shiny Garage. Cieszą się one dobrą opinią w internecie, a ich cena wydaje się rozsądna.

Shiny Garage Insider Interior Cleaner, 500 ml, 25 zł

Jest to preparat do czyszczenia wnętrz – rozpylałem go na gąbkę, a następnie wcierałem w plastikowe elementy. Skuteczność preparatu jest dobra. Poradził sobie nawet z silnymi zabrudzenia na jasnych, plastikowych elementach na progach – czyli w w miejscu, które nie mają łatwego życia.

Osobiście zalecam skorzystać z kilku gąbek, albo regularnie przepłukać tą, z której się korzysta. Preparat rozpuszcza zabrudzenia, które łatwo wsiąkają w gąbkę.

Shiny Garage Interior Plastic Protectant Matt, 500 ml, 35,10 zł

Po wyczyszczeniu plastików zabezpieczyłem je powyższym produktem. Dotykowo da się go wyczuć, chociaż wizualnie różnica przed i po zastosowaniu na jasnych elementach nie jest wyraźnie widoczna. Na podkreślenie zasługuje jednak piękny, czekoladowy zapach. Szkoda tylko, że już następnego dnia się on ulotnił.

Shiny Garage Leather Kit Soft, 80 zł. 

Najprzyjemniejszą dla oka częścią testu było użycie zestawu do czyszczenia i pielęgnacji skór. O ile pierwszy z produktów nie przyniósł rewelacyjnych efektów i nie doczyścił dokładnie skórzanej tapicerki w prezentowanym na zdjęciach samochodzie, o tyle środek do pielęgnacji wyraźnie ją zmiękczył, co dla mnie było zadowalającym efektem.

Do zestawu dołączone są także niezbędne akcesoria:

  • Apliaktor z mikrofibry
  • Leather Brush
  • Biała szmatka z mikrofibry 40x40cm 300g.
Podsumowanie:

Praca przy własnym samochodzie może być udręką lub przyjemnością. Dużo zależy od nastawienia i chęci. Pielęgnacja wnętrza samochodu to zadanie albo łatwe i przyjemne, albo trudne i denerwujące.

Jeśli jest ono mocno zaniedbane, nawet najlepsze kosmetyki mogą nie podołać stawianemu przed nimi zadaniu. Jeśli jednak są to normalne, eksploatacyjne zabrudzenia, warto poświęcić weekend i spróbować swoich sił w takim „auto-detailingu”.

Przedstawione kosmetyki samochodowe ogólnie rzecz biorąc spełniły pokładane w nich nadzieję i do amatorskiego użycia, szczególnie biorąc pod uwagę niewygórowaną cenę, mogę je polecić.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Czy można zmienić numer VIN?

Zmiana numeru VIN jest możliwa, ale tylko w niektórych przypadkach. Jak przebiega i z jakimi …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *