środa , 10 sierpnia 2022
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. mat. partnera

Quady Kymco, czyli prawdziwa frajda w terenie!

Czterokołowce to niezwykle uniwersalne maszyny. I pomimo tego, że ich pierwotne przeznaczenie było jak najbardziej praktyczne, znalazły one swoje stałe miejsce w szeroko pojętej rekreacji, a nawet motosportach wyczynowych. Dzisiaj jazda w terenie na quadzie jest świetną rozrywką, w którą można zaangażować całą rodzinę lub grupę przyjaciół. Co zrobić, kiedy chcemy kupić sobie czterokołowiec na własność? Firm oferujących quady jest wiele. Na jaką postawić? Czy quady Kymco będą dobrym wyborem?

Off-road na bogato z Kymco

Jazda na off-radzie jest prawdziwe wyzwalającym przeżyciem. Świeże powietrze, zmagania z trudnym terenem i wspaniałe uczucie kontroli nad sytuacją, jakie dają dobre maszyny, jest świetną formą resetu i odskoczni od codziennych problemów. Oczywiście dzieje się tak wtedy, gdy mamy do dyspozycji odpowiedni sprzęt. Dzięki temu jeździmy na quadzie, a nie bawimy się w jego ciągłe naprawy. Trzeba bowiem pamiętać, że pojazdy te są narażone na szczególne obciążenia, wynikające z użytkowania w trudnych warunkach. I jeśli są słabej konstrukcji, to lubią pogrymasić.

Dlatego też przy zakupie quada warto postawić na producentów, którzy już udowodnili, że są godni zaufania i oferują maszyny wytrzymałe i proste w eksploatacji. Takimi niezawodnymi czterokołowcami są te spod znaku Kymco. Ponad 20 lat doświadczenia w konstrukcji quadów robi swoje. Ponadto otrzymujemy dość bogaty wybór modeli, dzięki czemu z powodzeniem dobierzemy moc quada i jego wielkość odpowiadającą naszym potrzebom. Jak w praktyce wygląda jazda na czterokołowcach Kymco?

Fot. mat. partnera

Kymco MXU 550 – co dostajemy w pakiecie?

Quad Kymco MXU 550 to czterokołowiec, który świetnie nadaje się zarówno dla początkujących amatorów jazdy na off-roadzie, jak i dla kierowców zaprawionych już w boju. Maszyna waży niewiele ponad 440 kg i rozwija dość duże prędkości, dlatego też zalicza się do kategorii L7e. Z tego powodu do jej prowadzenia trzeba mieć odpowiednie uprawnienia (prawo jazdy kat. B1 lub kat. B).

Tym, co jest szczególnie ważne przy tym modelu, to bogate wyposażenie Kymco MXU 550. Przede wszystkim jest to pojazd z homologacją, czyli już w standardzie posiada kompleksowe oświetlenie drogowe i lusterka wsteczne. Ponadto producent wyposażył czterokołowca w wyciągarkę i hak, co przydaje się nie tylko w rekreacyjnej jeździe po ciężkim terenie, ale pozwala także wykorzystać quada do pracy. Warto zaznaczyć, że jest to quad dwuosobowy, na którym można wygodnie podróżować w duecie.

Quad z homologacją, dlaczego to takie ważne?

Przy zakupie quada warto zadbać o to, aby był to model z homologacją. Dlaczego? Tylko homologacja, czyli dopuszczenie pojazdu do ruchu drogowego, umożliwi poruszanie się naszym czterokołowcem po drogach publicznych. Za jazdę quadem po tradycyjnych drogach bez homologacji grożą nam wysokie mandaty. Ponadto brak homologacji bardzo utrudnia, a często nawet wręcz uniemożliwia rejestrację quada, która także jest obowiązkowa. Warto pamiętać, że zarejestrowane quady podobnie jak samochody, skutery czy motocykle, muszą posiadać również OC, czyli komunikacyjne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Klasyki w salonie – Mercedes-Benz 300 TD S123 kombi

W naszym cyklu #klasykiwsalonie prezentujemy ciekawe egzemplarze, nie produkowanych już modeli, które goszczą w pomorskich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.