wtorek , 20 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. zss.edu.gdansk.pl

Renault Zdunek szkoli nauczycieli ZSS Gdańsk z programu „Renault CAN CLIP”

W czerwcu 2019 roku gdański Zespół Szkół Samochodowych otrzymał od firm Renault Polska i Renault Zdunek materiały dydaktyczne – w tym dwa samochody osobowe. Od początku nowego roku szkolnego uczniowie korzystają z otrzymanych przedmiotów. Niedawno, w pracowni elektrotechniki samochodowej, w warsztatach szkolnych nauczyciele praktycznej nauki zawodu spotkali się z ekspertem z firmy Renault Zdunek – Maciejem Fusiewiczem, pod okiem którego doskonalili swoje umiejętności w zakresie obsługi systemu diagnostycznego „Renault CAN CLIP”.

„Renault CAN CLIP” jest to system, którym posługują się autoryzowane serwisy Renault oraz Dacia na całym świecie. Narzędzie komunikuje się ze wszystkimi modelami Renault. Radzi sobie świetnie z autami starszymi oraz najnowszymi, które dopiero co opuszczają salony sprzedaży. Pozwala między innymi na: odczyt bieżących parametrów oraz zapisanych błędów, zmianę konfiguracji, aktywowanie dodatkowych funkcji, adaptacje podzespołów, zmianę języka komunikatów.

Fot. zss.edu.gdansk.pl

Spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu firmy PUH Zdunek Autoryzowanego Dealera Renault i Dacia w Gdańsku oraz mgr. inż. Jana Kuldanka, pełniącego w szkole funkcję koordynatora współpracy z Renault Polska.

Doskonalenie było kolejną inicjatywą podjętą w ramach szkolnego projektu „Szkolenie kadr branży motoryzacyjnej XXI wieku”.

Źródło: ZSS w Gdańsku (autor: mgr Sławomir Bochniak)

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Policjanci interweniowali w sprawie ciężarówki jadącej autostradą pod prąd

W środę 14 kwietnia policjanci z Pruszcza Gdańskiego interweniowali na autostradzie A1. Samochód ciężarowy z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *