sobota , 20 kwietnia 2024
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

Renowacja skórzanej tapicerki samochodowej

Samochody ze skórzaną tapicerką to wyjątkowy prestiż, ale również problem – tego rodzaju siedzenia są bardziej podatne na uszkodzenia i trudniejsze w usuwaniu plam, które widoczne są zwłaszcza na jasnej skórze. Gdy masz taki samochód i jego tapicerce przydałaby się renowacja, sprawdź, na co warto się zdecydować!

Jak zlikwidować plamy i inne zabrudzenia?

W sklepach można znaleźć różnego rodzaju preparaty, dzięki którym możliwa jest renowacja samochodów z tapicerowanymi skórą siedzeniami. To najczęściej specjalne spraye i kremy, których celem jest usunięcie zabrudzeń oraz impregnacja i nabłyszczenie. Chociaż nadają się one do stosowania z małymi plamami, to jednak w przypadku dużych zabrudzeń nie zawsze dadzą odpowiedni efekt. Gdy chcesz mieć pewność, że tapicerka w twoim samochodzie będzie profesjonalnie wyczyszczona, w takim przypadku warto skorzystać z usług profesjonalistów dysponujących specjalistycznymi detergentami oraz sprzętem.

Rozdarcia i pęknięcia – jak sobie z nimi poradzić?

Sytuacja komplikuje się, gdy tapicerka jest mocniej zniszczona – widoczne są na niej pęknięcia, rozdarcia, przypalenia, a także innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. W takiej sytuacji może pomóc jedynie profesjonalista, który będzie mógł naprawić uszkodzenia, ale trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze jest to możliwe – często jedynym rozwiązaniem jest naprawa tapicerki samochodowej polegająca na użyciu dodatkowych łatek czy wymiana całego płata skóry na nowy.

Usługi tapicerskie – siedzenia jak nowe!

Jeżeli uszkodzenia i zabrudzenia są naprawdę duże, w takim przypadku warto pomyśleć o oddawaniu samochodu do zakładu tapicerskiego. Wtedy doświadczony tapicer będzie mógł całkowicie wymienić tapicerkę na nową. Można wybrać również jej odpowiedni kolor czy dodatkowe dekoracje, na przykład pikowania czy lamówki w kontrastowych kolorach. Oczywiście, wymiana tapicerki skórzanej na nową jest sporym wydatkiem, ale też efekt jest naprawdę zachwycający. Tak prowadzona jest także często renowacja samochodów zabytkowych różnego rodzaju.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Woski pokazowe w Detailing House. Który wybrać?

W poprzednim wydaniu porad dotyczących wosków od Detailing House, przybliżyliśmy Wam woski hybrydowe i syntetyczne. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *