poniedziałek , 25 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Rolls-Royce coraz częstszym gościem na Pomorzu

Rolls-Royce Ghost Black Badge w Trójmieście -08558Marka Rolls-Royce, za sprawą jedynego w Polsce jej przedstawiciela – firmy Rolls-Royce Motor Cars Warszawa, coraz częściej gości na Pomorzu. Również w tym roku dealer przywiózł na wybrzeże kilka modeli, w tym premierowy egzemplarz Dawn Black Badge. Samochody tej elitarnej marki regularnie prezentowane są graczom prestiżowych turniejów rozgrywanych w klubie golfowym pod Wejherowem. 

W tym roku Rolls-Royce Motor Cars Warszawa ponownie zaprosił trójmiejskie media do bliskiego spotkania z samochodem tej marki. Rok wcześniej w Sopocie zaprezentowane zostały modele Ghost Extended Wheelbase oraz Wraith.

Tym razem przekazanym dziennikarzom samochodem był Rolls-Royce Ghost Black Badge z którym obszerniejszy materiał opublikujemy również na naszym portalu.

Dobre wyniki w Polsce i na świecie

Rok 2016 był bardzo udany dla marki Rolls-Royce zarówno w ujęciu globalnym, jak i krajowym. Na świecie sprzedano 4011 samochodów, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii (w 2015 – 4063 egzemplarze). Te wyniki prawdopodobnie jeszcze wzrosną, bowiem w najbliższym czasie w ofercie pojawią się nowe modele – Cullinan, czyli pierwszy w gamie SUV oraz nowa generacja, najbardziej luksusowej w gamie limuzyny – Phantom.

Dealer z Warszawy nie ujawnia swoich oficjalnych danych sprzedażowych, dyplomatycznie pochwalił się jedynie, że w 2016 roku zwiększył swoją sprzedaż dwukrotnie. W tym czasie w Polsce zarejestrowano 14 nowych samochodów tej marki, należy jednak pamiętać, że warszawski salon obsługuje nie tylko klientów z Polski, ale również między innymi z Litwy, Łotwy i Białorusi.

Najbliższe pozostałe przedstawicielstwa Rolls-Royce znajdują się w Kijowie, Pradze oraz w Dreźnie i Berlinie.

Premierowo – Dawn Black Badge! 

Wizyta jedynego, oficjalnego przedstawiciela tej marki w Polsce, związana była z turniejem Space Open The Final odbywającym się w dniach 12-13 sierpnia w Sierra Golf Club pod Wejherowem.

To właśnie na uczestników tego turnieju czekała największa niespodzianka tygodniowej wizyty Rolls-Royce’a na Pomorzu – pokaz modelu Dawn w edycji Black Badge.

Fot. Paweł Tatur (,Rolls-Royce Motor Cars Warszawa)
Fot. Paweł Tatur (Rolls-Royce Motor Cars Warszawa)

Seria ta, jest próbą dotarcia przez elitarnego producenta ultraluksusowych samochodów, do młodszych nabywców, którzy niejednokrotnie wybierali samochody z kategorii aut supersportowych.

Dawn to najnowszy model w tej „usportowionej” wersji, chociaż określenie „sportowości” nijak nie pasuje i nie jest stosowane przez Rolls-Royce’a. Wcześniej w edycji Black Badge pojawiły się modele Ghost i Wraith.

Dawn BB ma wzmocniony z 571 KM do 601 KM, 12-cylindrowy silnik. Osiągi, jak na pojazd ważący 2,5 tony są imponujące. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 5 sekund, a prędkość maksymalna ograniczona jest elektronicznie do 250 km/h.  Ponadto zmiany objęły przeprogramowanie reakcji silnika na ruchy pedałem gazu oraz wgranie nowej mapy skrzyni biegów, która dzięki temu redukuje biegi przy nieco wyższych obrotach.

Rolls-Royce Ghost Black Badge w Trójmieście -08577Z zewnątrz Dawn Black Badge wyróżnia się statuetką Spirit of Ecstasy, obramowaniem atrapy chłodnicy i końcówkami wydechu wykończonymi czarnym chromem. Ponadto, dla podkreślenia odmiennej natury Black Badge, w całym aucie stosowana jest kolorystyka logo marki w odwrotnych barwach niż w modelach tradycyjnych, czyli jasne litery na czarnym tle.

Rolls-Royce Ghost Black Badge w Trójmieście -08588

Ponadto na Pomorzu zaprezentowane zostały modele Ghost Black Badge oraz Dawn.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

GDDKiA gotowa do zimowego utrzymania dróg w sezonie 2021/2022

Kilka tysięcy osób będzie pracować w trakcie sezonu zimowego przy zwalczaniu śliskości i odśnieżaniu dróg …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *