środa , 20 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Rozpoczął się 11. Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup

W dniach 20-21 czerwca, odbywa się trzecia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2015 – 11. Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup organizowana przez Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orski na zlecenie Polskiego Związku Motorowego.

Najwyższa rajdowa „liga” w kraju wraca w rejon Kaszub po dwuletniej przerwie. Tegoroczna edycja w niewielkim jednak stopniu przypomina te znane z ubiegłych lat. W myśl nowego regulaminu RSMP, rajd przybrał bardziej kompaktową, dwudniową formę, a tradycyjne kaszubskie szutry ustąpiły miejsca zróżnicowanym technicznie trasom o nawierzchni asfaltowej. Rywalizacja toczy się na ośmiu odcinkach specjalnych o łącznej długości 126,4 km położonych w rejonie jezior: Ostrzyckiego i Raduńskiego.

Rajd Kaszub-08268

Zawody bazują w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo. W sobotę o godzinie 13:45 odbyła się ceremonia otwarcia rajdu oraz uroczysty start. Następnie zawodnicy udali się do serca Kaszub, by dwukrotnie pokonać docinek specjalny Kartuzy.

Rajd Kaszub-08264
Właściwa część zmagań odbędzie się jutro (w niedzielę) podczas dwóch pętli złożonych z odcinków Wieżyca, Chmielno i Gdańsk. Wieńczący rywalizację, drugi przejazd odcinka Gdańsk o godzinie 15:05 stanowić będzie tzw. Power Stage, czyli wzorowany na mistrzostwach świata, transmitowany na żywo przez kanał TVP Sport superoes, za który czołowa trójka nagrodzona zostanie dodatkowymi punktami w klasyfikacji generalnej sezonu.

Do udziału w rajdzie zgłosiło się 49 załóg. Numer 1 otrzymał trzykrotny Mistrz Polski Bryan Bouffier pilotowany przez Thibaulta De la Haye w Fordzie Fiesta Proto. Poza Francuzem, w walce o zwycięstwo liczyć powinni się przede wszystkim: liderzy klasyfikacji generalnej RSMP Grzegorz Grzyb z Robertem Hundlą, zwycięzcy Rajdu Karkonoskiego Łukasz Habaj z Piotrem Wosiem oraz obchodzący dwudziestolecie startów w RSMP Tomasz Kuchar, tradycyjnie pilotowany przez Daniela Dymurskiego. Warto również zwrócić uwagę na Filipa Nivette’a z Kamilem Hellerem (którzy byli o krok od sprawienia sensacji podczas Rajdu Świdnickiego) oraz Macieja Rzeźnika z Przemysławem Mazurem. Wszyscy również wystartują Fordami Fiesta, tyle że w specyfikacji R5.

Wyniki po pierwszym OS-ie Kaszuby prezentują się tak:

1. Bryan Bouffier i Thibault de la Hay (Ford Fiesta Proto)

2. Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Ford Fiesta R5) +5,6s

3. Łukasz Habaj i Piotr Woś (Ford Fiesta F5) +11,3s

Źródło: rajdkaszub.pl

Rajd Kaszub-08262

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Nie bądź mroczny – bądź widoczny. Pamiętajmy, że odblaski ratują życie.

Bez względu na pogodę oraz warunki drogowe wielu z nas, każdego przemierza ulice, ścieżki rowerowe …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *