sobota , 22 stycznia 2022
Baner British Auto Zdunek 750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Baner British Auto Zdunek 750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Masterlease (Youtube)

Ruszył pierwszy w Polsce serwis pozwalający pozyskać auto w 100% online. Czeka nas motorewolucja?

W Internecie chętnie kupujemy elektronikę, kosmetyki, ubrania, wczasy, rezerwujemy hotel. Teraz w ten sposób możemy również kupować samochody. Master1.pl – platforma internetowa oraz sieć sprzedaży należąca do Grupy Masterlease – jako pierwsza w Polsce uruchomiła sprzedaż samochodów w 100% przez Internet bez konieczności spotkania ze sprzedawcą w salonie. Cały proces od wyboru do podpisania kontraktu odbywa się w kilku krokach online. W ofercie dostępne są samochody nowe i używane. Na Master1.pl można znaleźć kilkaset ofert samochodów niemal wszystkich dostępnych w Polsce marek z możliwością sfinansowania ich w formie abonamentu, leasingu lub za gotówkę. Obecnie z pełnej ścieżki zakupu online mogą skorzystać klienci indywidualni, ale firma pracuje nad tym, by już niedługo samochody przez Internet mogły kupować także przedsiębiorstwa.

– Grupa Masterlease zawsze była bardzo aktywna w przestawianiu nowych rozwiązań. Wiele lat temu byliśmy prekursorami produktu Leasingu z Serwisem. Następnie, jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce wprowadziliśmy finansowanie samochodów w formie abonamentu dla konsumentów, a teraz idziemy o krok dalej i uruchamiamy sprzedaż online. To rewolucyjne rozwiązanie, którego na Polskim rynku jeszcze nie było. Pierwsze transakcje już za nami. Otwarcie kanału sprzedaży online to odpowiedź na potrzeby współczesnych konsumentów, którzy szukają rozwiązań, pozwalających wiele rzeczy zrobić szybciej i efektywniej, ułatwiających codzienne czynności i wybory. Trudno dziś znaleźć grupę klientów, która nie byłaby zainteresowana korzystaniem z takiego narzędzia – mówi Jakub Kizielewicz, Prezes Grupy Masterlease, operatora Master1.pl.

Jak to działa?

Samochody widoczne na platformie online znajdują się w salonach Master1.pl, co oznacza, że są dostępne od ręki. Oferty można przeszukiwać według klucza modeli, marek lub rodzajów i mocy silnika. Jeśli jednak najważniejszym kryterium są finanse, to można skorzystać z opcji wyszukiwania według wysokości miesięcznej raty. Po dokonaniu wyboru należy wypełnić minimum formalności, podając m.in. dane osobowe oraz podstawowe informacje o zarobkach. Umowa generowana jest w kilka minut, a w przypadku gdyby klient jednak się rozmyślił, to jak w każdym sklepie internetowym ma 14 dni na zwrot samochodu. Dla wygody można zamówić dostawę zakupionego auta door-to-door.

Wiodącą opcją finansowania przy zakupie online jest Abonament Comfort, który spłaca się w równych miesięcznych czynszach bez opłaty na start przez 12 do 36 miesięcy, a po upływie tego czasu można wymienić auto na kolejne. W cenę wliczony jest serwis, pakiet ubezpieczeń, 24h Assistnace, przechowywanie i wymiana opon. Zatem to opcja dla wszystkich, którzy chcieliby korzystać z samochodu bez zmartwień i mieć możliwość jego częstej zmiany.

Samochody w Internecie – tu ich szukamy i tu chcemy kupować

O tym, że chcemy i będziemy kupować samochody w Internecie świadczą m.in. wyniki najnowszego raportu Capgemini „Cars Online 2017”, według którego Internet jest jednym z wiodących źródeł, gdzie poszukujemy informacji nt. samochodów, a coraz szersze grono respondentów deklaruje także chęć zakupu auta przez Internet. Liczba badanych, którzy zdecydowaliby się na przeprowadzenie całościowej transakcji online wzrosła z 58% w 2015 roku do 66 % w roku 2017.

– Nowe trendy wskazują na rosnące znaczenie Internetu i kanału online w sprzedaży zarówno nowych jak i używanych samochodów. Polacy są wielkimi entuzjastami cyfryzacji i oczekują jej rozwoju. Jesteśmy bardziej „ucyfrowieni” niż mieszkańcy Europy Zachodniej m.in. pod względem korzystania z bankowości i płatności mobilnych. Cyfryzacja usług związanych z finansowaniem aut jest zatem nieunikniona. To rysuje pozytywną perspektywę dla naszych działań w najbliższych latach – dodaje Konrad Karpowicz, Wiceprezes Grupy Masterlease.

Źródło: Masterlease

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przykład sportu według Volvo – S60 T8 AWD Plug-In Hybrid Polestar Engineered

W ofercie samochodów używanych Volvo Selekt w Volvo Car Plichta Gdynia pojawił się model Volvo …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *